Nyolc ARAK-os csapatból hat dobogón végzett

A hétvégi indián nyárban került megrendezésre az atlétikai versenyszezon utolsó pálya bajnoksága, a serdülők és juniorok Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnoksága. A fővárosi versenyen az ARAK nyolc csapatából hat dobogóra állt. A serdülő fiúk 4 csapata is érmet nyert!

2013.10.14. 13:36 |

A legfényesebb érmet 300 méteres gátfutásban a Deák Márton, Szépe Gergő, Pisch Milán, Klárik Bence és László Szabolcs alkotta csapat magabiztosan, egy másodperces előnnyel szerezte meg. A csapattagok közül mindenki egyéni csúcsot teljesített. 100 gáton is aranyvárományos csapat rajtolt. Az első gáton bukó Deák Márton, és az utolsó gátban eleső Pisch Márton hibáival az aranyos álmok szétfoszlottak. Azonban a három, hiba nélkül teljesítő László Szabolcs, Szépe Gergő és Németh Zsolt miatt az ezüstérem így is az ARAK-os fiúk nyakába került!

Három ugró csapatunk is bronzérmet nyert. A serdülő lányok távolugrásban állhattak a dobogó harmadik fokára a Mátó Sára, Kotsis Viktória, Fehérvári Alexa, Nedesoczki Gréta, Péter Ramóna összeállításban. A serdülő gátas fiúk magasugrásban és Tóth Gergővel kiegészülve távolugrásban is bronzérmesek lettek.
A junior dobók is letették a névjegyüket. Kalapácsvetésben a szombathelyi dobócsapatok mögött bronzérmet szereztek, Lenier Viktória, Végh Zsófia, Bölcsik Fanni, Petőh Alexandra, Király Eliza felállásban. Diszkoszvetésben ez a csapat hatodikként zárt.

A serdülő lányok magasugró csapatában, kiemelkedő eredménnyel zárt a 13 éves Mátó Sára. A 160 cm a 15 évesek között is remek teljesítmény. Thardi-Veress Zsófival, Péter Ramónával, Kaszab Rékával és Csabai Sárával együtt az értékes ötödik helyen zárt.

Az ARAK négy serdülő fiúcsapata mindegyike dobogón végzett, így - az esések ellenére - sikeresen zárták az utolsó pályaversennyel a szezont.