Nyert, így biztos ötödik a Fehérvár KC

Egy pont. Ennyire volt szüksége a Fehérvár KC együttesének a biztos, ötödik hely megszerzéséhez. A női kézilabda-bajnokság középházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában a fehérvári alakulat a Dunaújvárosi Kohász KA csapatát fogadta hazai pályán. Egy magabiztos első és egy brusztolós második félidőnek köszönhetően sikerült elérni a hőn áhított pozíciót.
2013.04.28. 20:14 |

Mintaszerű kezdés. Röviden így lehetne jellemezni a Fehérvár KC első félidei produktumát. A Triscsuk Krisztina vezette támadósor rögtön a találkozó elején tudtára adta Kohásznak: itt csak egy csapat lehet a pályán. A gyors 4-0-s hazai előny is ezt bizonyítja. Mind támadásban, mind védekezésben remekeltek Pal Oldrup Jensen leányai. Mátéfi Eszter ezzel szemben csak bosszankodhatott a kispadon. Támadásban ugyan valamelyest tartani tudták a lépést a dunaújvárosiak, de védekezésben és kapusteljesítményben mélyen a tudások alatt teljesítettek a vendégek. Egy árulkodó adat ezzel kapcsolatban: Mátéfi Eszter – a kézilabdában szokatlan módon – mindhárom hálóőrét elfogyasztotta az első játékrészben. Tilinger Tamaráék viszont hengereltek. Pazarul működtek a bejátszások Horváth Bernadettnek, aki rendre élni is tudott a kínálkozó lehetőséggel. A pihenőre így 18-14-es fehérvári előnnyel mehettek az öltözőbe a felek.

A bő tízperces fejmosásban azonban inkább a dunaújvárosiak jártak az élen. Ferling Bernadett vezérletével fantasztikus feltámadáson ment keresztül a Dunaújváros. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a 37. percben egyenlített (21-21), majd két perccel később már a vezetést megszerezte a Mátéfi alakulat. Ijedtségre az is okot adhatott, hogy a második félidő közepén volt, hogy két góllal vezetett az Újváros. Tilinger Tamara remeklése azonban visszahozta a meccsbe a Fehérvárt. A mérkőzésen 13 gólt termelő irányító rendre jó pillanatokban szerezte találatait, s ez döntőnek bizonyult. Az összecsapás az 56. percben dőlt el véglegesen: az dunaújvárosi Takács Dusmátát 4 perces kiállításra ítélték, Tilinger két gyors gólja pedig a hazaiak felé billentette a mérleget. A roppant kemény megyei rangadón a Fehérvár KC végül 32-29-re nyerni tudott, s így bebiztosítottan az ötödik helyét a táblázaton.