Nincs előny, nincs hátrány - 0-0 a Vidi - Diósgyőrön

Feledhető mérkőzést játszott egymással a Videoton és a Diósgyőr a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A gólnélküli döntetlennel ha csak kicsivel is, de a Diósgyőr került közelebb a továbbjutáshoz, ami a jövő heti visszavágón dől majd el.
Videoton FC – Diósgyőri VTK 0-0 (0-0)
2013.11.27. 20:38 |

José Gomes vezetőedző szinte teljesen kicserélte vasárnapi kezdő csapatát, amikor is 2-2-t játszott egymással a két együttes Diósgyőrben, Tomiszlav Szivics azonban csak két helyen változatott. Az első 45 perc sok izgalmat, helyzetet nem hozott, a gólszerzéshez pedig a vendégek kerültek közel, előbb Quintero nem találta el jól a labdát a 16-oson belül, majd Gohér szabadrúgása tréfálta meg Calatayud kapust, 0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidőből több mint negyed óra telet el, amikor az első valamire való helyzet kialakult, Kleinheisler szabadrúgása után a szünetben beálló Gomes fejelt a kapu fölé. A 73-ik percben pedig Gohér járt közel a gólszerzéshez, szabadrúgása után a lécről pattant vissza a labda, érkező azonban nem volt. A hajrában több lehetősége volt a Vidinek a gólszerzésre, előbb Zé Luis elől tisztázta a vendég védők, majd a 88. percben Zé Luis, a 90.-ben pedig Brachi dönthette volna el a meccset, maradt azonban a 0-0, döntés tehát a visszavágón.