Végre hajrát és meccset nyert az Alba Fehérvár KC

Ismét izgalmas, végletekig kiélezett meccset játszott az Alba Fehérvár KC, ezúttal a Siófok ellen. De míg korábban Érden, illetve Székesfehérváron a Dunaújváros ellen nem sikerült nyerni, szombaton este végre a hajrát, és ezzel a mérkőzést is megnyerte Deli Rita alakulata.
Alba Fehérvár KC – Siófok KC 27-26 (14-14)
2017.03.11. 19:49 |

A szezon során harmadszor találkozott egymással az Alba Fehérvár KC és a Siófok gárdája. Az ősszel, a Balaton partján, bajnokin a siófokiak győztek öt góllal, míg néhány héttel később Székesfehérváron Kazaik nyertek hárommal a Magyar Kupában. A két együttes ráadásul a meccs előtt egymást követte a táblázaton, a hetedik Fehérvár egy ponttal állt jobban a Siófoknál.

A szombat esti, fehérvári mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Nze-Minko vezetésével gyorsa elléptek 3-1-re. A 10. percben Mendy akció-, és Lavko hetes-gólja után egyenlő volt az állás. Such Nelli perce következtek, a siófoki szélső két gólja is kellett ahhoz, hogy egy 3-1-el megint meglógjon kettővel az SKC. Kazai talált be szélről, Mendy betörésből, Piedade pedig beállóból, így a 17. percben először előnybe került az Alba Fehérvár KC. Nze-Minko villámgyorsan fordított, de jött Mendy és válaszolt. Az első félidő végéig kéz a kézben haladtak a csapatok, és bár az utolsó percen belül mindkét gárdának volt esélye a gólszerzésre, mégis 14-14 állt az eredményjelzőn harminc perc után.

A második játékrészben semmi sem változott, már ami a játék képét, és az eredmény alakulását illeti. A Fehérvár kihasználva a vendégek majd hétperces gólcsendjét, és egy 3-0-val két góllal ellépett a Siófoktól. A vendégek azonban nem törtek meg, és rendre egyenlítettek. Igaz, a büntetőkkel hadilábon álltak, zsinórban négy siófoki hetes maradt ki. Két perccel a vége előtt 15-15-re állt a találkozó, újabb nagyon éles hajrá várt tehát Deli Rita együttesére. Ezúttal azonban az érdi, és Dunaújváros elleni meccsekkel ellentétben sikerélménnyel hagyta el a parkettát a Fehérvár. Tilinger talált be előbb büntetőből, majd pedig Lavko kapufája után Gercsóról csorgott a labda a kapuba. 27-25 után pedig már csak Erdősitől jött válasz, az utolsó másodpercekben pedig nyugodt, higgadt maradt a Fehérvár, eldugta a labdát, és egy góllal győzött. Ezzel pedig egy pontnyira zárkózott az Alba a hatodik Debrecen mögé.

Fehérvár: Sipeki, Herr (kapusok) – Májer 1, Piedade 1, Lavko 5(2), Mendy 6, Tilinger 5(1), Pelczéder 1, Gjorgjijevska, Hajduch 1, Ishitate 1, Bandelier, Kazai 2, Klikovac 4.