A Fehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály is elindult a Budapest Kupán

A Budapest Kupa idei versenyén a világbajnok Team Paradise mellett olyan top csapatok is jégre léprek, mint amilyen a kanadai Les Supremes, vagy a magyar szinkronkorcsolya válogatott. A Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztálya ezúttal három csapattal nevezett a hétvégi megmérettetésre.
2017.03.20. 14:37 |
2017-ben már harmadik alkalommal gyönyörködtették a közönséget a Budapest Kupán elinduló szinkronkorcsolyások. A rangos szinkronkorcsolya megmérettetésre a világ számos országából érkeztek szinkronkori csapatok, hogy különféle korosztályokban és kategóriákban mérjék össze a tudásukat. A versenyen 14 ország, csaknem 60 csapata, közel 1000 versenyzővel lépett jégre különféle korosztályokban és kategóriákban. A csapatok zenére előadott látványos kűrjei igazi partihangulatot varázsoltak. A nemzetközi megmérettetésre többek között Ausztriából, Csehországból, Németországból, Olaszországból, Norvégiából és Horvátországból is érkeztek együttesek. A három székesfehérvári nevelést is soraiban tudó Team Passion (magyar szinkronkorcsolya válogatott) végül a bronzérmet szerezte meg. Érdekesség, hogy a Team Passionnek a Budapest Kupa volt a főpróba a három hét múlva kezdődő egyesült-államokbeli világbajnokságra.
A fővárosban tartott sporteseményen a Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály is képviseltette magát. Az egyesület csapatai legutóbb a januári Országos Bajnokságon léptek jégre, emellett a legfiatalabbak és a mixed-age kategóriában szereplő versenyzők egy zágrábi nemzetközi megmérettetésen is részt vettek.
A háromnapos versenyen a Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály legfiatalabb versenyzőit magában foglaló Pingvin elnevezésű csapata hatodik helyen végzett. A mixed-age kategóriában szereplő Black Rose tizenkettedikként, míg a felnőttekből álló Icebreakers nevű csapat a nyolcadik helyen zárt. A sikeres felkészülésnek köszönhetően mindhárom fehérvári együttes kihozta magából a maximumot, így a legszebb kűröket tudták bemutatni a nemzetközi viadalon.
Az elmúlt évek bevált módszereihez hasonlóan idén is nagy hangsúlyt fektetnek az utánpótlás-nevelésre, melynek keretében nagy örömmel várják a már korcsolyázni tudó 6 és 14 év közötti lányok jelentkezését Siáginé Varga Vera vezetőedzőnél. A szervezők továbbá várnak minden kedves korcsolyázni vágyót a baba-mama, kezdő, haladó és felnőtt csoportokba! Érdeklődni a +3670/9451-561-es számon vagy a siagi@curlingegylet.hu e-mail címen lehet.

1. Hibátlan mérleggel lett bajnok a Diego SC-Fehérvár Kiskút TK

Budaörsön is győzött a Diego SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub, és száz százalékos teljesítménnyel lett bajnok a női Szuperligában. Érdekesség, hogy a tizenkét éves Udvardy Luca ezúttal is lehetőséget kapott, ezúttal is nyert, ezzel pedig minden idők legfiatalabb csapatbajnoka lett.

2017.07.21.
  2. Megvan az Alba Fehérvár első légiósa

Floridából érkezik az Alba Fehérvár kosárlabdacsapatának első idegenlégiósa. Az irányító, Kasey Hill az NCAA-ban szereplő Florida University-től érkezik a bajnoki aranyérmes gárdához.

2017.07.21.
  3. Továbbjutott a Vidi és a Bordeaux vár rá a harmadik körben

Az Európa Liga selejtező második körének visszavágó mérkőzésén, Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az észt Nomme Kalju együttesét a Videoton FC. A jelentős előnyben pályára lépő fehérváriak az első félidőben még – főleg Lazovics révén – veszélyesen játszottak, ám a második játékrészben már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. Végeredmény: Videoton FC - Nomme Kalju 1-1, a Videoton gólját a 37. percben Lazovics szerezte. 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton és a következő körben a Girondins Bordeaux együttesével találkozik.

2017.07.20.
  4. Nehéz volt, de újabb lépést tett a Kiskút a bajnoki arany felé

Ha tartalékosan és nehezen is, de győzött a Pécs otthonában a Diegos SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperliga harmadik mérkőzésén. A két páros után 2-0-ra vezettek a hazaiak, de a fehérvári alakulat nagyot küzdve fordított, és pénteken bajnok lehet Budaörsön.