A legnagyobb Pompejiben előkerült falfestmény is látható lesz Gorsiumban

 Nagyszabású, látványos kiállításra készül a Szent István Király Múzeum: a Pompeji - Élet és halál a Vezúv árnyékában című tárlat bemutatja az egykor virágzó város katasztrófáját, az ott élt emberek életét, mindennapjait, kikapcsolódási szokásait, a gladiátorok világát. A napokban helyére került a Herculest és Omphalét ábrázoló alkotás is, a legnagyobb méretű Pompejiben előkerült falfestmény a Nápolyi Régészeti Múzeum gyűjteményéből való.
2017.03.16. 08:40 |
Nagyszabású, látványos kiállításra készül a Szent István Király Múzeum: a Pompeji - Élet és halál a Vezúv árnyékában című tárlat bemutatja az egykor virágzó város katasztrófáját, az ott élt emberek életét, mindennapjait, kikapcsolódási szokásait, a gladiátorok világát.  A napokban helyére került a Herculest és Omphalét ábrázoló alkotás is, a legnagyobb méretű Pompejiben előkerült falfestmény a Nápolyi Régészeti Múzeum gyűjteményéből való.
 
Nagyszabású, látványos kiállításra készül a Szent István Király Múzeum: a Pompeji – Élet és halál a Vezúv árnyékában című tárlat bemutatja az egykor virágzó város katasztrófáját, az ott élt emberek életét, mindennapjait, kikapcsolódási szokásait, a gladiátorok világát. A kiállítás – amelynek törzsanyaga a romváros feltárásának anyagát őrző Nápolyi Régészeti Múzeumból érkezett Magyarországra - a táci Gorsium látogatóközpontjában március 25-től lesz látogatható.
Pompeji neve még azok előtt sem ismeretlen, akik kevéssé járatosak a történelemben. A Vezúv kitörése miatt 79-ben város néhány óra alatt eltűnt a föld színéről, több méter vastagságban temette be a vulkáni hamu. A 16. század végén véletlenül, a Sarno folyó szabályozási munkálatai közben leltek rá az első falmaradványokra, a hivatalos ásatások a 1748-ban kezdődtek el. Pompeji ma Olaszország egyik leglátogatottabb turisztikai célpontja, a romváros a világörökség része.
 
A feltárások során előkerült leleteket a Nápolyi Régészeti Múzeumban őrzik. Innen érkeztek tavaly nyáron azok a tárgyak, amelyekből a szegedi Móra Ferenc Múzeumban rendeztek nagysikerű kiállítást. Ennek bezárása után költözött át a kollekció - összesen 102 igen értékes tárgy - a táci Gorsiumba.