Szenzációs körmendi győzelmével alapszakasz-első az Alba

Már több mint húsz ponttal vezetett a hazai Körmend a kosárlabda-bajnokság csúcsrangadóján az Alba Fehérvár ellen, de innen is felállt és fordított a Dzunics-csapat! Az első negyedben remekül dobó vasiakat kiváló védekezéssel őrölte fel az Alba, közben extra egyéni teljesítmény is volt a vendégeknél. Brandon Taylor 22 ponttal és 10 gólpasszal járult hozzá a helyenként igencsak túlfűtött hangulató meccs megnyeréséhez. Ezzel az alapszakaszt is megnyerte az Alba és remek helyzetből várhatja a folytatást.
Körmend - Alba 76-81
2017.03.19. 20:04 |

Mindent kihagyott az első támadásokban az Alba, Shpard a zsákolást is elrontotta. Közben Ferenczet úgy hagyták üresen a fehérváriak, mintha nem tudták volna, milyen jól dobja a triplát. Shepard aztán javított, de más nem tudott betalálni. A Körmend labdákat szerzett, lerohanásokat vezetett és egy az egyben is jobb volt, így 12-4-es hazai vezetésnél időt kellett kérnie Dzunics Braniszlavnak. Nem segített, hamarosan zúghatott a csarnokban a „tíz, tíz”, ennyivel járt előrébb a táblázat második helyezettje. Még a bedobás sem sikerült, totális dekoncentráltság jellemezte a Fehérvárt, miközben Allen és Petty gond nélkül értékesítette helyzeteit. Az Alba védekezésének „keménységét” jelzi, hogy faultot sem ütöttek a játékosai. A Körmend mindent megtett szurkolói kedvéért, Ferencz már harmadik tripláját emelte be, és a 9. percben már hússzal ment a Körmend! A teljes bénultság negyede volt ez Alba részről, a két csapat mezőnybeli dobószázaléka mindent elmondott: 72 hazai, 25 vendég oldalon…

Négy ponttal kezdett a második negyedben az Alba, de nem sokat ért vele, Gibbs triplával válaszolt. Lórántnak nagyon nem ment, de Mohammed eladott labdájából is laza kosarat szerezhetett a Körmend. Burgess révén végre megszületett az első fehérvári tripla, aztán amikor Markovics is beemelt egyet a sarokból, a körmendi vezetőedző kért időt. Ebben a szakaszban nem estek be a körmendi dobások, Burgess ellenben ismét kintről talált be, amivel megfelezte csapata hátrányát, sőt, futtából is bevágta, és már csak héttel vezetett a Körmend. Hihetetlen változást láttunk ebben a negyedben, Farr is óriási triplát dobott, a hazaiakat pedig hosszú gólcsend után ismét Ferencz segítette ki. Négy pontra sikerült felzárkózni, amikor magához tért a Körmend, de ekkor már jól reagáltak Taylorék, és épp a kis irányító triplájával alakult ki a félidei állás. A második negyedben hat hármas esett be a körmendi gyűrűbe, teljesen más meccset láttunk, mint az elsőben.
Brandon Taylor fantasztikusan játszott, 22 pontja és 10 gólpassza mellett 8 kiharcolt faultja is volt
Ferencz szerezte a második félidő első kosarát, de hat ponttal válaszolt az Alba, Keller Ákos nagy zsákolása után már csak egy dupla volt a hazai előny. Hatalmas fizikai harc ment a palánkok alatt, közelről alig lehetett rádobni, kintről meg ekkor nem sikerültek a kísérletek. A 24. percben Keller büntetőkkel egyenlített – azok után, hogy 30-8 is volt az állás, új meccs kezdődhetett! Brandon Taylor a sarokból dobta a negyed első tripláját, vezetett az Alba, időt kért a Körmend. Shepardot hozták zsákolós helyzetekbe a társak, a Körmend közben nehezen jutott dobásig. Hihetetlen módon feljavult a fehérvári védekezés, csak Csorvásinak volt ellenszere, de közben könnyű kosarakat szereztek a vendégek. Elhúzni persze nem sikerült, mert a nagy izgalmak közepette becsúsztak hibák, de egyértelműen az Aba akarata érvényesült. Taylor igazi vezér volt, Markovics ismét betalált a triplavonal mögül, és az utolsó kisszünetet már hat pont előnyből várhatták a mieink.

De, hogy elképesztő izgalmak várhatók még, az nem volt kérdés, hiszen közönsége fergeteges buzdítása mellett nem törődött bele a fordulatba a Körmend. Ezzel együtt három percig úgy tűnt, már nem engedi ki a kezéből az irányítást a listavezető, Markovics és Taylor tett róla, hogy nyolc ponttal vezessen az alapszakasz megnyerése felé robogó Fehérvár. Jöttek azonban a hibák, eladott labdák, a vasiak indultak, és azzal a lendülettel a kinti dobásaikat is ismét megtalálták. Allen, Gibbs, majd Petty is dobott triplát, felrobbant a lelátó, hiszen előbb egyenlített, majd már vezetett a hazai csapat! Az Alba azonban számtalanszor bizonyította ebben az idényben, mennyire bírja a kiélezett helyzeteket! Lóránt Péter első (!) pontjait szerezte, Brandon Taylor pedig extraklasszis teljesítménnyel állt a csapat élére. Róla állították ki a magáról megfeledkező Gibbst, aki fejelő mozdulatot tett az irányító felé. Taylor előzőleg rendkívül fntos triplát dobott, ez után bedobta a büntetőket, gólpasszt adott Kellernek – végül 22 ponttal és 10 gólpasszal lett a meccs legjobbja. Az Alba pedig a végén megint nem engedte betalálni a Körmendet, csodálatos fordítással nyert, ezzel pedig behúzta az alapszakaszt is, és már néggyel több győzelme van az első számú üldözőnél. Mestermunkát láttunk egy óriási meccsen!

EGIS-Körmend - Alba Fehérvár 76-81 (30-10, 12-26, 15-27, 19-18)
Alba: Taylor 22/12, Mohammed 6, Shepard 9, Lóránt  4, Keller Á. 12. Csere: Burgess 11/9, Farr 7/3, Markovics 10/6.

1. Hibátlan mérleggel lett bajnok a Diego SC-Fehérvár Kiskút TK

Budaörsön is győzött a Diego SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub, és száz százalékos teljesítménnyel lett bajnok a női Szuperligában. Érdekesség, hogy a tizenkét éves Udvardy Luca ezúttal is lehetőséget kapott, ezúttal is nyert, ezzel pedig minden idők legfiatalabb csapatbajnoka lett.

2017.07.21.
  2. Megvan az Alba Fehérvár első légiósa

Floridából érkezik az Alba Fehérvár kosárlabdacsapatának első idegenlégiósa. Az irányító, Kasey Hill az NCAA-ban szereplő Florida University-től érkezik a bajnoki aranyérmes gárdához.

2017.07.21.
  3. Továbbjutott a Vidi és a Bordeaux vár rá a harmadik körben

Az Európa Liga selejtező második körének visszavágó mérkőzésén, Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az észt Nomme Kalju együttesét a Videoton FC. A jelentős előnyben pályára lépő fehérváriak az első félidőben még – főleg Lazovics révén – veszélyesen játszottak, ám a második játékrészben már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. Végeredmény: Videoton FC - Nomme Kalju 1-1, a Videoton gólját a 37. percben Lazovics szerezte. 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton és a következő körben a Girondins Bordeaux együttesével találkozik.

2017.07.20.
  4. Nehéz volt, de újabb lépést tett a Kiskút a bajnoki arany felé

Ha tartalékosan és nehezen is, de győzött a Pécs otthonában a Diegos SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperliga harmadik mérkőzésén. A két páros után 2-0-ra vezettek a hazaiak, de a fehérvári alakulat nagyot küzdve fordított, és pénteken bajnok lehet Budaörsön.