Németh Zoltán aranyérme - fehérvári siker nemzetközi hőlégballon versenyen

Németh Zoltán, a fehérvári Alba-Ballon RE versenyzője a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Fülöp-szigeteken február 9-12. között megrendezett nemzetközi hőlégballon versenyen – összesen 31 versenyzőt utasítva maga mögé. Az eredményes versenyzésben nagy szerepe volt Ujpál Klára földi kísérő irányításának az emberpróbáló körülmények között.
2017.02.16. 14:10 |
Németh Zoltán, a székesfehérvári Alba-Ballon RE versenyzője a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Fülöp-szigeteken február 9-12. között megrendezett nemzetközi hőlégballon versenyen – összesen 31 versenyzőt utasítva maga mögé. Az eredményes versenyzésben nagy szerepe volt Ujpál Klára földi kísérő irányításának az emberpróbáló körülmények között.
Németh Zoltán és Ujpál Klára, a székesfehérvári Alba-Ballon RE versenyzői a hőlégballon sportágban újabb győzelmet tudhatnak magukénak. Németh Zoltán az előző években már több ázsiai országban vívta ki magának a jogot arra, hogy a dobogó felső fokára állhasson. A japán és a koreai sikerek után most a Fülöp-szigeteken megrendezésre került 21. Philippine International Hot Air Balloon Fiesta hőlégballon versenyen szerezte meg az első helyezést. A magyar pilóta az első naptól kezdve vezető pozícióban érte el helyezését.

A székesfehérvári pilóta már ötödik alkalommal vett részt a szigetországi nemzetközi megmérettetésen. A rendkívül nehéz repülési körülmények között most első alkalommal sikerült maga mögé utasítania az amerikai, japán, ausztrál, francia, német, belga, török, kínai és a Fülöp-szigeteki pilótákat, összesen 31 versenyzőt. Az izgalmas, egzotikus és egyben kimerítő versenyt február 9-től 12-ig rendezték az Angeles városa mellett található Clarkban, az egykori amerikai katonai repülőbázison, amely ma nemzetközi repülőtérként működik. A helyszín körülbelül 80 kilométerre található Manilától, a fővárostól és mindössze 30 egynéhány kilométerre a hírhedt Pinatubo vulkántól, amely az 1991-es évi kitörésekor vastag hamuréteggel takarta be a környéket, közöttük a Clark támaszpontot is. Ennek a kitörésnek a nyomai már csak az erőteljesen porzó talajon vehetőek észre, a finom szemcséjű vulkáni por mindenhol jelen van.
„Az egész környéket beterítette a vulkán lávával, hamuval és hatalmas, 3-4 méter magas kövekkel. Nem épültek új utak, úgyhogy ahol a ballon leszáll, oda kell megérkeznie a követő autónak. A kövek mellett a burjánzó növényzet nehezítette a földi kísérő személyzet feladatát. Nagyszerű volt megélni a nagyon szegény Fülöp-szigeteki emberek jóindulatát, segítőkészségét és vidámságát – a meleg, a por és mostoha körülmények között. Pillanatok alatt baráti kapcsolatot tudtunk teremteni velük, ez fantasztikus volt.” – fogalmazott élményeiről Németh Zoltán.

A versenyfelszállásokat minden reggel ejtőernyős akrobaták bemutatója nyitotta meg. Többek között egyikük egy hatalmas Fülöp-szigeteki zászlóval végezte el az ugrást a helyi himnusz hangjaira. A hőlégballonok felszállása után az eseményre óriási számban kilátogató érdeklődőket még különféle motoros sárkány-, helikopter-, repülő-, gyorsulási és drift bemutatókkal, illetve koncertekkel szórakoztatták.
A hőlégballon versenyen az eredményt a ballonpilóta éri el a pontos repüléssel és a pontos jelzőszalag kidobásával. Viszont ahhoz, hogy a jelzőszalag helyzete alapján az eredményt rögzíteni tudják a versenybírók, és hogy a hőlégballont kellő időben fel lehessen készíteni a következő versenyrepülésre, nagyon fontos a földi kísérőszemélyzet szerepe. A Fülöp-szigeteki csapattagok Ujpál Klára földi kísérő irányításával szó szerint emberfeletti teljesítményt nyújtottak a hőlégballon követésében, hiszen a vulkáni hamun – a sok csapadék hatására – szinte átjárhatatlan buja növényzeten kellett átverekedniük magukat a jelzőszalagok és a leszállás helyére. Naponta a nagyon kimerítő versenyrepülések után a rendezők a Fülöp-szigeteki népek, népcsoportok kultúráját mutatták be táncos rendezvényeken. A hőség, a nehéz terepviszonyok és a kimerítő munka ellenére az első helynek köszönhetően a versenyzők mégis szinte kipihenten érkeztek vissza Magyarországra. Németh Zoltán következő nemzetközi megmérettetésére Franciaországban kerül sor az Európa Kupán, közben pedig részt vesz a magyar Hőlégballon Nemzeti Bajnokságon.

1. Hibátlan mérleggel lett bajnok a Diego SC-Fehérvár Kiskút TK

Budaörsön is győzött a Diego SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub, és száz százalékos teljesítménnyel lett bajnok a női Szuperligában. Érdekesség, hogy a tizenkét éves Udvardy Luca ezúttal is lehetőséget kapott, ezúttal is nyert, ezzel pedig minden idők legfiatalabb csapatbajnoka lett.

2017.07.21.
  2. Megvan az Alba Fehérvár első légiósa

Floridából érkezik az Alba Fehérvár kosárlabdacsapatának első idegenlégiósa. Az irányító, Kasey Hill az NCAA-ban szereplő Florida University-től érkezik a bajnoki aranyérmes gárdához.

2017.07.21.
  3. Továbbjutott a Vidi és a Bordeaux vár rá a harmadik körben

Az Európa Liga selejtező második körének visszavágó mérkőzésén, Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az észt Nomme Kalju együttesét a Videoton FC. A jelentős előnyben pályára lépő fehérváriak az első félidőben még – főleg Lazovics révén – veszélyesen játszottak, ám a második játékrészben már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. Végeredmény: Videoton FC - Nomme Kalju 1-1, a Videoton gólját a 37. percben Lazovics szerezte. 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton és a következő körben a Girondins Bordeaux együttesével találkozik.

2017.07.20.
  4. Nehéz volt, de újabb lépést tett a Kiskút a bajnoki arany felé

Ha tartalékosan és nehezen is, de győzött a Pécs otthonában a Diegos SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperliga harmadik mérkőzésén. A két páros után 2-0-ra vezettek a hazaiak, de a fehérvári alakulat nagyot küzdve fordított, és pénteken bajnok lehet Budaörsön.