Csúnya vereség, búcsú a playoff-reményektől

Sofron István nélkül állt ki a Dornbirn elleni hazai mérkőzésre a Fehérvár AV19, de nagyobb baj volt, hogy mintha az öltözőben maradt volna az egész csapat a meccs elején. Hamar elhúztak a vendégek, a Volán pedig képptelen volt felpörögni. A második játékrész végén már hattal(!) vezetett a Dornbirn, gyakorlatilag eldőlt, hogy nem jut a rájátszásba az ekkor teljesen szétesően játszó Fehérvár. A végére sem csökkent a különbség, de a szépítés összejött a Volánnak.
Fehérvár AV19 - Dornbirn 2-8 (0-3, 0-3, 2-2)
2017.02.15. 21:45 |

Szűkszavú közleményben tudatta a Fehérvár AV19, mintegy két órával a meccs előtt, hogy a Dornbirn ellen Sofron István nem áll Benoit Laporte rendelkezésére, mert "a játékos oldalán a mérkőzésen történő részvételhez szükséges alapvető feltételek maradéktalanul nem teljesültek." Hogy ez mit jelent pontosan, mindenki csak találgathatta, de nem arról árulkodott a dolog, hogy minden rendben lenne a sorsdöntő meccsre készülő Volánnál. Aztán sajnos ez a jégen is igaz volt, hiszen az álmosan, dekoncentráltan kezdő hazaiak ellen a Dornbirn már a 7. percben két góllal vezetett. Semmi erő nem volt a Fehérvár támadásaiban, amikor a harmadik gólt is megkapták Szirányiék egy kontrából, a nézőtéren csendes beletörődés lett az úr - a szezont szinte lezárta magában a közönség...
Aki mégis bízott a csodában, a második harmadban hamar elvesztette a hitét. Ekkor a felesleges kiállításokat is kezdte összeszedni a Volán, ezt pedig köszönte és büntette a Dornbirn. Egy alkalommal a késleltetett kiállítás alatt követett el újabb szabálytalanságot a Fehérvár, így kettős emberhátrányba került, ebből, és egy szimpla fórból is betaláltak a vendégek. Hetényi Zoltán helyett Rajna Miklós érkezett a kapuba, de nem a kapusokon múlt, hogy teljesen szétesett csapat benyomását keltették a fehérváriak. LIvingston második góljánál (ez volt a hatodik összességben) még nem fütyült a publikum, de amikor az első fehévári emberelőnyben a korongot sem tudták bevinni Vas Jánosék a vendégharmadba, már hangosabb volt az elégedetlenség.

Mégis taps köszöntötte a harmadik harmadra érkező játékosokat, és ebben a játékrészben legalább nem nőtt tovább a különbség. Owens szépítő gólját, melyet megelőzött a hetedik dornbirni, nagy ováció köszöntötte, pláne, hogy előtte Hardy kapus kihúzta a gyufát a hazai szurkolóknál, mert sokáig a jégen maradt egy ütközés után. A végén volt még egy gólváltás, fehérvári részről Brance Orban talált be, összességében bántóan sima vereséggel búcsúzott a playoff-reményektől a Fehérvár. Maradt három meccs a szezonból, ezeken a tisztességes búcsú lehet a Laporte-csapat célja, az idény azonban így is, úgy is felejthető lesz...

Fehérvár AV19 - Dornbirner EC 2-8 (0-3, 0-3, 2-2)
Gl.: Owens, B. Orban, illetve Livingston 2, Grabher-Meier 2, Haberl, Schmidt, D'Alvise, Ban.

1. Középpontban a jövő öttusázó reménységei

A Diapolo Elit Bajnokságon azok a fiatalok indulhattak, akik rendelkeznek érvényes öttusa engedéllyel, sportorvosi igazolással és a 2017-es MK fordulókon elért eredményeikkel kvalifikálták magukat a tizenkét, illetve tizenhat fős egyéni és a hat csapatos váltó mezőnybe.

2017.10.20.
  2. Ezüstérmes lett a Motocross csapatversenyen a Monpet Motoaction Team

Sikeresen zárta a Motocross csapat országos bajnokságot a Monpet Motoaction Team. A székesfehérvári klub két csapattal állt rajthoz, és végül egy ezüstérmet, valamint egy értékes hetedik helyezést szerzett.

2017.10.20.
  3. Emléket állítanak az egykori első osztályú MÁV Előre SC labdarúgócsapatának

Emléktábla avatóünnepségre kerül sor október 24-én, kedden 13.30 órakor a Takarodó út 3. szám alatt. A nemes gesztussal a már megszűnt MÁV ELŐRE SC futballcsapatának fényes múltja előtt tisztelegnek. Az emlékállítón Székesfehérvár polgármestere mond köszöntőt.

2017.10.19.
  4. Az MTK pályán fogadja a Vidi a Puskást – külön autóbuszok is indulnak szombaton

Október 21-én, szombaton 15:30 órakor az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Puskás Akadémiát fogadja a Videoton. Mivel ezt a párosítást a pályaválasztói jog miatt nem lehet Felcsúton megrendezni, így mérkőzésre a jelenleg másodosztályú MTK pályáján, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban kerül sor, amelyre a hazai Vidi bérletek ugyanúgy érvényesek lesznek és a jegyárak sem változnak.