Nem volt hullámzó a teljesítmény: Sebestyén Dalma magyar bajnok

A Hullám 91 korosztályos klasszisa már a felnőttek között is letette névjegyét: két éremmel, közte egy arannyal zárta a debreceni országos bajnokságot. Sebestyén Dalma 200 vegyesen második lett, 100 mellen pedig mindenkit maga mögé utasított. Egyesülete, a Hullám erős bázisként jeleskedett az OB-n, több döntős hellyel bizonyította, remek szakmai munka folyik Székesfehérváron.
2013.07.01. 09:33 |

Az ifjúsági mezőnyben már nemzetközi szinten is jegyzett Sebestyén Dalma a felnőtt OB-n is esélyesnek számtott mellúszásban, és ezt 100 méteren igazolta is. A hajrája ellenállhatatlan volt, 1:11.87-es idővel nyerte meg a számot. Előtte már felállhatott a dobogóra a 200 méteres vegyesúszásban is, 2:18.54-gyel szerzett ezüstérmet. Dalma, aki az ifjúsági Eupa-bajnokságon is ott lesz, maximálisan megfelelt Sárdi Ákos és az edzői team elvárásának, ráadásul nem ő volt az egyetlen a Hullám úszói közül, aki döntőben szerepelt. 200 mellen Sárdi Levente (4.), 100 gyorson GubicsMáté (6.) volt finalista az OB utolsó napján, a lányoknál pedig Halmai Petra 200 háton lett hetedik.