Nem okozott gondot a Győr csapatainak legyőzése a DKKA-nak

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia felnőtt és U20-as csapata is sima győzelmet aratott a Zöld csoportban a Győr ellen.
Dávid Kornél KA – Agrofeed Uni Győr 81-61 (32-18, 16-17, 18-11, 15-15)
2024.01.14. 16:36 |

Szabó Zsolt ott folytatta, ahol a MAFC ellen abbahagyta. A rutinos játékos az első 9 fehérvári pontból 7-et vállalt. A 3. percben szerezte meg a DKKA a vezetést, és amikor Simon Benedek is belelendült (6. perc, 16-7), megléptek a vendégektől. Állandósult a 10 pont feletti különbség, és 32-18-ra nyerte a fehérvári csapat az első negyedet. A kisszünet után is kontroll alatt tartották a mérkőzést, majd a 14. perc végén Kuttor hármasánál már a 20 pontos különbség volt. Bakon hármasaival próbálta tartani a lépést az Uni Győr, a DKKA pedig a félidő utolsó három percét elrontotta, és 8-2-es sorozatával valamelyest feljöttek a vendégek.

Csaknem 3 perc telt el a harmadik negyedből, amikor először betaláltak a hazaiak, de a győriek sem bővelkedtek sikeres dobásokban, így nem volt veszélyben a fehérvári vezetés. A 25. percben Szabó pontjaival ismét megcsillantotta a húszas határ elérésének lehetőségét (56-38), de itt ismét feljöttek a vendégek. A 30. percben technikait kapott a győri pad, és Somogyfoki büntetőjével többedik próbálkozásra megvolt a húsz pontos különbség (66-46), amivel a negyedik negyedre eldöntötte a mérkőzést a DKKA. A negyedik etapban végig 20 pont körül maradt a különbség, a 36. percben Szalczgruber Ádám zsákolásánál érte el a maximumot (79-52). Az utolsó percekben Hágen három triplát is elsüllyesztett, amivel valamelyest kozmetikázta a különbséget.

Az újabb megnyert rangadón Szabó Zsolt újfent a csapat vezére volt (16 pont, 10 lepattanó, 30 VAL), és dicsérhető Kuttor Gergő (14 pont, 11 lepattanó, 25 VAL), valamint Simon Benedek (19 pont, 8 lepattanó, 21 VAL) is.

Győzött az U20-as csapat is

Az U20-as együttesnek sem okozott gondot a győri fiatalok legyőzése. Hegedűs Kornélék is az első negyedben megszerzett tetemes előnyüknek köszönhetően megnyugodhattak, ráadásul a vendégek ritkán látható módon 50 (!) alkalommal adták el a labdát, és emiatt 40 százalékkal kevesebbszer próbálkoztak rádobással, mint a DKKA. A 34 kapott pont messze szezoncsúcs, és most a 70 dobott pont is bőven belefért. A csapat legjobbja a 13 pontig, 6 lepattanóig, 5 gólpasszig és 19 VAL-ig jutó Guttmann Benedek lett.

Dávid Kornél KA U20 – Agrofeed Győri KC U20 70-34 (30-10, 13-12, 16-6, 11-6)