Nem jutott tovább a Videoton

A Videoton labdarúgócsapata az utolsó helyen végzett a szegedi selejtezőtornán, így nem jutott be a debreceni döntőbe. A csapat kikapott az MTK-tól 5-2-re, a Szegeddel 2-2-es döntetlent ért el és az utolsó meccs 8-1-es végeredménye sem volt már elegendő a továbbjutáshoz. Öröm az ürömben, hogy a torna gólkirálya Magasföldi József, a Videoton fiatal kiválósága lett.

2004.01.24. 23:41 |

A Videoton labdarúgócsapata az utolsó helyen végzett a szegedi selejtezőtornán, így nem jutott be a debreceni döntőbe.

Hószállingózás fogadta a Videoton labdarúgóit a 3,5 órás buszozás után Szegeden az Arany Ászok teremlabdarúgó torna újabb selejtezőjén. A házigazda Szeged mellett a Kecskemét és az MTK volt a Videoton ellenfele. A székesfehérvári együttesben többen is sérülés és betegség miatt nem játszhatott, így Hercegfalvi, Medved, Schwarcz, Nagy és Viniczai sem lépett pályára a szegedi műfüvön. A találkozók 2x12 percig tartottak. A torna kezdete előtt a négy csapatkapitány, köztük Dvéri Zsolt is, egy tiszteletkört futott, szimbolizálva azt, hogy a pályán béke és tiszta játék legyen.

A Szeged-Kecskemét találkozóval kezdődött a mérkőzés, amelyet a vendég együttes nyert 1-0-ra. Ezt követte a Videoton-MTK találkozó, ahol Pusztai a fővárosiaknak szerzett vezetést, sőt Pisont és Juhász góljával már 3-0 volt az állás. A félidő utolsó percében Szabó szépített. A második játékrész elején Pantics góljával szorossá vált a mérkőzés, ám Rednic kétszer betalált, így eldőlt a mérkőzés. Az MTK 5-2-re győzött. Rövid szünet után ismét a Videoton lépett pályára, ezúttal a Szeged ellen. Csúri révén a hazaiak szereztek vezetést, ám Magasföldi egyenlített. A félidő utolsó percében azonban Kurucsai révén ismét a szegedieknél volt az előny. A második játékrész 11. percében Voicu egyenlített, ám egy bírói tévedés miatt a szeged az utolsó percben megszerezte a győztes találatot. 2-2 után Szabó Tibi ellen szabálytalankodtak a hazaiak, ám a játékvezetők nem fújták le, így a szegediek gólt értek el. Így a Videoton két mérkőzés után 0 ponttal állt és kiesett. Az MTK-Kecskemét 3-3-as döntetlent hozott.

A Videoton utolsó mérkőzésén gálát rendezett, hiszen 8-1-re győzött. A fehérváriaknál Magasföldi 3, Koncz(öngól), Szabó, Bartyik, Horváth és Tóth szerezték a találatokat. A zárómérkőzésen a Szeged óriási meglepetésre legyőzte az MTK-t, így a hazaiak jutottak a döntőbe. A Videotonnak csupán 1 gól kellett volna a továbbjutáshoz. Öröm az ürömben, hogy a torna gólkirálya Magasföldi József, a Videoton fiatal kiválósága lett.