Nehéz volt, de újabb lépést tett a Kiskút a bajnoki arany felé

Ha tartalékosan és nehezen is, de győzött a Pécs otthonában a Diegos SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperliga harmadik mérkőzésén. A két páros után 2-0-ra vezettek a hazaiak, de a fehérvári alakulat nagyot küzdve fordított, és pénteken bajnok lehet Budaörsön.

2017.07.20. 15:16 |

A szerdai, MTK elleni győzelem után nagyon közel került a bajnoki cím megszerzéséhez a Diego SC – Kiskút Tenisz Klub gárdája a női csapatbajnokság legmagasabb osztályában, a Szuperligában. Pécsre csütörtökön reggel némileg tartalékosan, Békefi Bianka, Marosi Katalin, és Mihaela Buzarnescu nélkül utazott a fehérvári együttes. A párosoknál nem szegődött a szerencse a Kiskút mellé, hiszen az Udvardy Panna – Fekete Lili, és a Pirok Alexa – Halász Klaudia duó is két szettben kikapott pécsi ellenfelétől. Utóbbi páros esetében külön bosszantó volt, hogy 1:6, 5:0-nál összese nyolc szettlabdát nem sikerült értékesíteni. 0-2 után pedig pokoli nehéz délután várt a fehérvári lányokra, de szívüket kietették a pályára, és összeszorított fogakkal megfordították a meccset. Udvardy Panna nagyon simán, 6:1, 6:1-re győzte le Zádorit, míg Fekete Lili játékot sem veszített Horváth Ritával szemben. A mindössze tizenkét esztendős Udvardy Panna is lehetőséget kapott egyesben, és ha már kapott, élt is vele: 6:0, 6:1-re verte Jankovics Rékát. Pirok Alexa mérkőzése ért véget utolsó előttinek (ezúttal mind az öt egyéni találkozó egyszerre kezdődött), és miután kiderült, hogy 6:0, 7:5-re győzött Lukács Lívia ellen, így Halász Klaudia a nagy hőségre való tekintettel feladta a Bobula Dalma elleni találkozót. A Diego SC – Kiskút TK tehát 4-3-ra győzött Pécsett is, így pénteken a bajnoki címért lép pályára Budaörsön, ahol Békefire már ismét számíthat Fehér Tamás csapatmenedzser.