Karate: Négy fehérvári érem a lengyelországi Európa-bajnokságon

A hétvégén második alkalommal került megrendezésre a WKB (World Kyokushin Budokai) szervezet nyílt Európa-bajnoksága a lengyelországi Rzeszów-ban. A fehérvári karatékák négy érmet szereztek.

2018.05.23. 08:58 |

A tavalyihoz képest a szervezet és a verseny is óriási fejlődésen ment keresztül. Legnagyobb fejlődés a sportdiplomácia terén volt tapasztalható, melynek következtében 17 ország, 511 sportolója állt rajthoz formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban. A minden szervezet számára nyílt verseny rangját tovább emelte, hogy több világ- és Európa bajnok neve is feltűnt az indulók között.

A végelszámolásban a magyar csapat az előkelő 4. helyezést érte el az ukrán, a lengyel és a román küldöttség mögött 5 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérem megszerzésével. A figyelemre méltó eredmény eléréséből a Fehérvár Karate Akadémia is kivette a részét, a maga 4 érmével. Mátó Katalin és Bőke Béla mesterek tanítványai kata és küzdelem versenyszámokban egyaránt jeleskedtek.

Formagyakorlatban Fekete Pannának sikerült maradandót alkotnia, miután címvédőként érkezve idén sem talált legyőzőre a serdülő lányok mezőnyében. Az ugyanitt induló Mayer Eszter az előkelő 4. helyezést, míg az ifi fiúk között szereplő Szűcs Ferenc 5. helyezést ért el.

Küzdelemben első nap Kántor Viktóriáért izgulhattunk, aki szépen menetelt a serdülő női -50 kg döntőjéig, Itt azonban nem sikerült magát átverekednie ukrán ellenfelén, így be kellett érnie az ezüstéremmel.

Másnap a felnőttek mellett a junioroké volt a főszerep. Itt két fehérvári induló volt, Nagy Natália és Fekete Gergely személyében.

Natália, a junior +60 kg-ban, eddigi pályafutása egyik legmeggyőzőbb teljesítményét nyújtva a dobogó harmadik fokára állhatott. Eredményének értékét az is növeli, hogy a knock-down versenyeken szokatlan úgynevezett „bronzmérkőzés” megnyerése után akasztották csak nyakába a medált.

A húgához hasonlóan szintén címvédőként érkező Fekete Gergely, a junior fiúk -80 kg-os mezőnyében ezúttal sem talált legyőzőre. Minden ellenfelét megrendítő erejű fejtalálatokkal utasította maga mögé és így egy újabb évig viselheti büszkén a WKB szervezet Európa bajnoki címét.

A Fehérvár Karate Akadémia versenyzői a következő hétvégén sem pihennek. Szombaton, Tatán a testvédős küzdelemben és formagyakorlatban versenyzők, míg Kiskunmajsán a knock-down versenyzők lépnek tatamira. Vasárnap pedig a szlovákiai Vásárúton a legfiatalabbak kapnak lehetőséget a bizonyításra.