Nagyszerű évkezdet: elhozta a pontokat Érdről a Fehérvár KC

Eddig egyetlen egyszer tudott története során Érden pontot szerezni a fehérvári női kézilabda-csapat, egy döntetlennel. Most meglett az első győzelem, ami igazi bravúr, hiszen a bajnokság 4. helyén álló, korábban csak három vereséget elszenvedő Pest megyeiek voltak az esélyesek. Az FKC mindkét félidőben jól védekezett, a másodikban pedig a támadásokra is odafigyelt és igazi csapatmunkával nyert.
Érd - Fehérvár KC 21-24.
2013.01.05. 19:52 |
Eddig egyetlen egyszer tudott története során Érden pontot szerezni a fehérvári női kézilabda-csapat, egy döntetlennel. Most meglett az első győzelem, ami igazi bravúr, hiszen a bajnokság 4. helyén álló, korábban csak három vereséget elszenvedő Pest megyeiek voltak az esélyesek. Az FKC mindkét félidőben jól védekezett, a másodikban a támadásokra is odafigyelt és igazi csapatmunkával nyert.

Eddig nem tudta felborítani a papírformát a bajnokságban a Fehérvár KC, bár legutóbb, a Győr ellen egy félidőn át már megmutatta, fel tudja venni a legjobbak ritmusát is. Az Érd nem a Győr, és a jó passzban lévő fehérváriak ezúttal nemcsak egy félidőn át bírták a tempót. Az elsőben ugyan a hazaiak vezettek, de tapadt ellenfelére a Jensen-csapat, igaz, így is 13-9-cel fordultak a felek. A különbséget aztán a második játékrész elején eltüntették a vendégek, a 45. percben Horváth Bernadett egyenlített, sőt Zsigmond Vivien góljával először vezetett az FKC! Ezután sokáig nem engedték el egymást a csapatok, de a hajrábanTriscsuk növelte az előnyt, ésa  többet hibázó Érd már nem érte utol a remekül védekező Fehérvárt. Bravúros sikerrel kezdte az évet Pål Oldrup Jensen együttese, ez volt a klub első győzelme Érden!

Érdi VSE - Fehérvár KC 21-24 (13-9)
A Fehérvár gólszerzői: Azari 5, Triscsuk, Tilinger, Horváth, Siti 4-4, Vaszari, Zsigmond, Emberovics 1-1.