DKKA: Nagy rangadót nyertek a lányok, odacsaptak a fiúk is a héten

Nehezen indult, de a két páros negyedben egyértelműen a DVTK fölé nőttek Varga Sáráék a színvonalas játékot hozó bajnokin, ugyanakkor magabiztosan nyertek mérkőzést Szabó Zsolték is a Pénzügyőr ellen.

Dávid Kornél KA - DVTK U23 77-71 (17-24, 18-14, 21-21, 21-12) és Dávid Kornél KA - Pénzügyőr SE 98-76 (19-14, 29-19, 21-22, 29-21)

2024.01.21. 10:39 |

A sérült Vas Bettin kívül mindenki hadra fogható volt a csapatból, a DVTK soraiban pedig nem volt ott a súlyos sérülést szenvedő, felnőtt válogatott kerettag Toman Petra. Eleinte úgy tűnt, hogy mindez nem verte földhöz a miskolci csapatot, amely az 5-0-ás kezdés után is jól tartotta magát. A 8. percig egy-egy kosárral még vezetett a DKKA, majd Fárbás triplája után (13-13) kintről talált be Oláh is, és a negyed végére hétpontos előnyt építettek fel a vendégek (17-24). A második negyed hat hazai ponttal kezdődött, a sorozatot Aho Tyra hármasa szakította meg. Újabb fordulatot Varga Sára hármasa hozott, majd az irányító duplájával ismét csak egy triplányi volt közte (19. perc, 32-35). A vendégek ezt az előnyt vitték tovább a második félidőre.

Nem változott a játék képe a harmadik negyedre sem

Felváltva estek a kosarak, amiket főleg Drávecz és Varga szállított. Sikerrel őrizte 3-6 pontos előnyét a DVTK. A 25. percben Szücs Lilla pontjaival megvolt az egyenlítés, majd a 27. percben hosszú idő után Varga pontjával rövid időre átvette a DKKA a vezetést (49-48), de Fárbás egy hármassal köszönt be. Innentől a negyed végéig nagyjából kosaranként változott a vezető csapat kiléte, és 56-59-ről kezdődött az utolsó felvonás. A 33. percig kellett várni, hogy ismét a DKKA legyen előnyben, és az elképesztőt játszó Varga Sára pontjai után csapat másik motorja, Laufer 3+1-es kombinációval köszönt be. 66-61 után Fárbás kétszer is betalált, a végjátékban pedig többször is feljött 1-1 pontra a DVTK. Varga, Drávecz és Laufer személyében azonban három nyerő kártyalap is volt Szentpáli Gergő paklijában. A 39. percben, 77-67-nél dőlt el a találkozó, az utolsó pontokat pedig Oláh jegyezte.

Szentpáli Gergő és Varga Sára így értékelte a mérkőzést:

Ismét magabiztosan nyertek Szabó Zsolték is!

Dávid Kornél KA - Pénzügyőr SE 98-76 (19-14, 29-19, 21-22, 29-21)

A 3. percben már 7-2-re vezetett a csapat. A Pénzügyőr azonban megmutatta, hogy ugyan veszíteni való nélkül, de nem asszisztálni érkezett Székesfehérvárra, és sokáig látótávolságon belül maradtak. Hét pont (7. perc,16-9) volt a legnagyobb különbség a csapatok között az első tíz percben, és a 11. percig kellett várni, hogy először tíz fölé menjen a fehérváriak előnye (25-14). A 14. percre a ponterős Kis-Szabó duónak is köszönhetően 34-17-re léptek meg a fiúk, de a húszas lélektani határt nem tudták átlépni. 48-33-ra vezettek húsz perc játék után.

A harmadik negyedben érezhetően feljavult támadásban a PSE, és nem nőtt tovább a különbség. Sokáig tizenöt pont körül állt az olló, majd a 26. percben Barócsi büntetőivel tízre csökkent az előny (59-49). A következő kosarat szintén a vendégek szerezték, és Dzunic Branislavnak időt kellett kérne, hogy felrázza a csapatot. A fehérváriak vezetőedzője jól nyúlt bele a játékba, és a 30. percre sikerült megduplázni az előnyt (69-53). A 69-55-ről kezdődő utolsó tíz percben sem lehetett teljesen hátra dőlni, mert nagyot küzdött a zöld-fehér csapat (32. perc, 72-63). A 34. percben sikerült végleg megszakítani a vendégeket, és 82-65-ről már nem volt visszaút.