Nagy győzelemmel indította az évet a DKKA felnőtt férfi csapata

Kiélezett, izgalmas csatát hozott a paksi bajnoki rangadó, amin Szabó Zsolt és Kis Raul extra teljesítményével gyűjtötte be a két pontot a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia. A nehéz meccs után újabb nehéz meccs következik: kedden a MAFC-ot fogadja felnőtt férfi csapat a Hepp Kupában a négy közé jutásért.
Atomerőmű SE U23 – Dávid Kornél KA 81-85 (27-19, 11-16, 17-22, 26-28)
2024.01.06. 14:11 |

A paksiak kezdték jobban a mérkőzést (1. perc, 5-0), majd sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat. 12-12 után zsinórban 7 pontot dobva meglépett az ASE, amely lendületben maradva 10-re növelte előnyét Géringer hármasával a 8. percben, amiből 8-at át is vitt a második negyedre. Itt zsinórban 5 dobott ponttal kezdett a DKKA, majd 6 hazai pont után (15. perc, 33-24) megfeneklettek a támadások. A pontszegény időszakból a fehérváriak jöttek ki jobban, ami jórészt Molnár Dániel félidő végi hármasának volt köszönhető, így mindössze hárompontos hátránnyal mentek a szünetre (20. perc, 38-35).

Nem telt el 3 perc a második félidőből, amikor Molnár újabb hármasánál (33. perc, 40-39) már ott loholt a fehérvári csapat az ellenfél nyakán, a 25. percben pedig a csapat élére álló Szabó Zsolt pontjaival ki is egyenlítettek, majd a vezetést is átvették (26. perc, 43-45). Akárcsak a kezdeményezést, és a paksiaknak rendre az egyenlítésért kellett küzdeniük. Az 57-55-ös DKKA-vezetésről kezdődő negyedik felvonásban sokáig hasonló mederben folyt a mérkőzés. 67-62-nél volt kétlabdányi előny, de zsinórban 7 hazai ponttal ismét fordítottak a paksi fiatalok. 71-71 után a másik extrán játszó fehérvári Kis Raul és Simon Benedek pontjaival meglógott a DKKA (38. perc, 72-80), azonban a vendéglátók nem adták fel, és az utolsó pillanatokig megnehezítették a győzelmet. 83-74 után 6 Kékesi-pont tette izgalmassá a végét, ám már nem maradt a meccsben újabb csavar.

A DKKA 85-81-es sikeréből két palánk alatti játékos is extra teljesítménnyel vette ki a részét. Szabó Zsolt (28 pont, 56% mezőnyből, 11 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz, 40 VAL) és Kis Raul (24 pont, 12 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 32 VAL) egyaránt dupla-duplát ért el. Mellettük Somogyfoki Péternek (8 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 17 VAL) is jó meccse volt.

Dzunic Branislav: "Azt gondolom, hogy egy kiegyenlített meccsen a második negyedtől megtaláltuk a ritmust támadásban és védekezésben. Miután megfordítottuk az eredményt, ezt már sikerült is megtartanunk. Gratulálok mindkét csapatnak, legyen még sok ilyen izgalmas mérkőzés."