Nagy Gábor Emlékmérkőzés - vendég győzelem a felkészülés utolsó meccsén

Az Arconic-Alba Fehérvár a Nagy Gábor Emlékmérkőzésen, szombaton játszotta az utolsó felkészülési mérkőzését melyen 80:85 arányban alulmaradt a Debrecen együttese. A főpróbára szép számmal látogattak ki szurkolóink, akik az új szezon előtt először láthatták élőben a csapatot.
Arconic-Alba Fehérvár – DEAC 80:85 (20-24, 14-25, 20-16, 26-20)
2023.09.23. 20:37 |

A mérkőzés egyperces néma főhajtással kezdődött, amivel a két éve, 73 éves korában elhunyt sportvezetőre, Nagy Gáborra emlékeztek.

Nagy Gábor a fehérvári kosarasok aranykorszakának emblematikus vezetője volt, irányítása alatt lett a magyar kosárlabda meghatározó és egyik legeredményesebb csapata az Albacomp.

Játékosként is fehérvári volt, a katonaság időszakát leszámítva az Alba Regia csapatát erősítette. Szó szerint, hiszen kiváló játékának köszönhette, hogy bevonulásakor a kor hazai első számú, európai mércével is erős csapata, a Honvéd számított rá. Az ott töltött két év után visszatért és meghatározó tagja volt az első és másodosztályban is szereplő Albának. Játékos pályafutása után pedig előbb edzőként, majd hamarosan már elnökként vezette a fehérvári kosarasokat, illetve a klub többi szakosztályát.

A mérkőzés első negyede az erős debreceni kezdésnek és pontos befejezéseknek köszönhetően meghozta a vendégek sikerét, majd a jó játékukat folytatva a második félidőre mintegy 15 pontos előnnyel 34:49 -el fordultak a csapatok.

A második félidőt szintén nagy elánnal kezdték a csapatok és a debreceniek elszántsága tovább fokozódott a 3. negyedben. Jó kezdésüknek köszönhetően tovább tudták növelni az előnyüket, de a negyed második felére több jó akciót és büntetőt értékesítve sikerült faragni a hátrányunkból így a negyedik negyedre csupán 11 pontos hátránnyal, 54:65-ös állással fordultak.

A meccs utolsó játékrészében megrázta magát az Arconic-Alba Fehérvár és a legdinamikusabb negyedét mutatta be. Vojvoda Dávid részéről több eredményes hárompontos kísérlet is a hálóban landolt, valamint Siyani Chambers és James Dickey teljesítménye is meggyőző volt. A felélénkült játéknak köszönhetően sikerült felzárkózni a DEAC-ra és az egyenlítésért is támadhatott az Alba, azonban a nagyon szoros véghajrá ellenére a lendület nem volt elég a győzelem megszerzéséhez.

A szezon első bajnokija szeptember 30-án, szombaton lesz, amikor a Budapest Honvéd együttesét fogadja az Arconic-Alba Fehérvár az Alba Regia Sprotcsarnokban, 17.00 órás kezdéssel.