Minimális Cornexi-győzelem a Debrecen ellen

25-24 arányban győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata a rájátszás második fordulójában a Debrecen ellen péntek este a Köfém Sportcsarnokban. Csenki 9, Kenyeres 5, míg Tápai 3 góllal járult hozzá a győzelemhez.

2004.04.23. 21:18 |

A Vasas otthonában aratott győzelem után pénteken a Debrecent fogadta a Cornexi-Alcoa. Szűcs büntetőjével szerezte meg a vezetést a Debrecen a 4. perc elején. A Cornexi ezt követően főként Kenyeres remek játékának és góljainak köszönhetően a 10. perc végén 4-1-re vezetett. 8-3-as hazai vezetésnél a vendégek kapust cseréltek, Uvarovszka helyett érkezett Király. A 24. percben fehérvári kiállítást kihasználta a Debrecen és 3 gólra feljött (12-9), sőt a félidő végére tovább csökkent a hazaiak előnye (13-12).

A második játékrész elején Nyilas egyenlített, ám a Cornexi zsinórban dobta a gólokat, így a 6. percben 16-13 volt az állás. 6 perccel később azonban ismét egyenlő volt (20-20). A mérkőzés hajrájában azonban két góllal ment a Cornexi, az előnyből a találkozó végére egyet megtartottak a fehérváriak. Kenyeresék végül egy góllal győztek egy nehéz mérkőzésen.