Megerősítette második helyét a tabellán a Videoton

A második hely szempontjából fontos mérkőzés várt a Videoton FC-re szombaton délután a Kaposvár ellen, miután az MTK 2-0-ra kikapott Győrben (!) a Fraditól. AVidi végül 2-1re győzött, így három pontra nőtt a különbség a fehérvár alakulat és a fővárosi kék-fehérek között.
Videoton FC – Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0)
Gól: Álvarez (29’), Kovács (54’) illetve Thian (77’)
2013.05.18. 20:17 |

A Videoton a Tujvel – Szolnoki, Caneira, Juhász, Sotpira – Vítor Gomes, Mitrovics, Kovács, Paraíba, Álvarez – Torgehelle összeállításban kezdte a mérkőzést.  A nyolcadik percben Szolnoki szaladt el a jobbszélen, egy remek csellel becsapta védőjét, de a centerezést kivágta Hegedűs, pedig több fehérvári is várta középen a labdát, majd a 10-ik percben 20 méterről lőtt jobbal Safaric,  Tujvel védett. Két perccel később a Vidi kapusa csúszott el egy hosszú indítás után, Vrucina lőhetett kapura, de Tujvel javított, és visszaért a labdáért.
A 22. percben Oláh forgatta ki a labdát a jobbszélre, de Okuka elrontotta a helyzetet. Három perccel később Paraíba robogott el a jobbszélen, betört a 16-oson belülre, a rövidet vette célba, de Hajduch védett. Újabb három prc elteltével Torghelle veszélyes beadását ütötte ki a kaposvári kapus.
Hatalmas kaposvári védelmi hiba után a 29. percben Álvarez 9 méterről leadott lövésével vezetést szerzett a Videoton, majd három perccel később a gólszerző cselezte be magát a 16-oson belülre, de ezúttal fölé lőtt. Nem telt el egy perc sem, amikor Kovács készítette le a jobb oldalon a labdát Torghellének, aki azonban az oldalhálóba pörgetett.
Újabb Vidi helyzet jött nem sokkal később: Paraíba pörgetett el Hajduch mellett, de az üres kapu felé guruló labdát egy Kovács Olivér kivágta, az ismétlésnél pedig a szlovák kapus védett. Szolnoki ívelt középre nyolc perccel a félidő vége előtt, Torghelle lőtt, de a nem túl jól helyezett lövést ismét hatástalanította Lubos Hajduch. Nem sokkal később Alvarez vette le a labdát a büntetőterületen belül, azonban balról ballal fölé lőtt. A szünetben 1-0-ra vezetett a Videoton, egy színvonalas, sok helyzetet hozó, magyar szinten jó mérkőzésen.
Két perc sem telt el a második félidőből, amikor Vrucina lőtt kapufát, nagyjából az ötösről. Alvarez lőtt középről, 16-ról, Hajduch azonban lábbal védett az 53-ik percben.Egy perccel később azonban jött az újabb Vidi gól: Torghelle fejjel tett le egy labdát Kovács elé, aki szemfüles módón laposan jobb lábbal terelte a kaposvári kapuba a labdát. Közben Bőlét ápolták, akit végül le kellett cserélni.
A 66. percben fergeteges játékot mutatott be a Vidi: Kovács játszott össze Mitroviccsal, aki kiforgatta a labdát Szolnokinak, ő kiosztott egy kötényt, majd Torgelléhez passzolt, aki ismét Mitrovicsot találta meg, a középpályás pedig nem sokkal a kapu mellé lőtt. Gyönyörű akció volt! A 77-ik percben viszont szépített a Kaposvár, a cserként beálló Thian lőtt bődületes nagy gólt, balról, 17 méterről, jobbal a hosszúba, 2-1. 10 perccel a vége előtt Paraíba lőtt a 16-oson belülről, a rövidet azonban jól védte Hajduch.
A találkozón újabb gól már nem esett, a Vidi győzelmével megerősítette második helyét a tabellán, két fordulóval a bajnokság vége előtt három pontra ellépett a harmadik MTK-tól.

(Fotók: vidi.hu)