Megalakult a Felsőoktatási Intézmények és Szakértőik Térségfejlesztő Konzorcium

  Megalakult a Felsőoktatási Intézmények és Szakértők Térségfejlesztő Konzorcium, amelyet négy felsőoktatási intézmény hozott létre. A létrehozó négy intézmény vezetői csütörtök délután, a Kodolányi János Főiskolán írták alá a megállapodást.
2013.04.18. 17:02 |
 Megalakult a Felsőoktatási Intézmények és Szakértők Térségfejlesztő Konzorcium, amelyet négy felsőoktatási intézmény hozott létre. A létrehozó négy intézmény vezetői csütörtök délután, a Kodolányi János Főiskolán írták alá a megállapodást. Amint az elhangzott, a mostani konzorcium létrehozása egy korábbi együttműködés felújítása a négy iskola között.
A konzorcium tagja a Kodolányi János Főiskola, a Dunaújvárosdi Főiskola, valamint a Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai kara és az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központja.
 
A jelenlegi megállapodásnak az a célja, hogy oktatás és a kutatás mellett a felsőoktatás úgynevezett harmadik funkcióját, a térség és társadalomfejlesztés munkáját segítsék ezek az intézmények. A célunk az, hogy az üzleti és civil szervezetek is kaphassanak partnert a konzorcium révén a sját fejlesztéseikhez - mondta el Hervainé Dr. Szabó Gyöngyvér, a Kodolányi rektorhelyettese.
 A Konzorcium képviselői a felsőoktatási intézmények regionális és helyi támogató szerepkörükből fakadóan, szakértői, szaktanácsadói tevékenységgel és projektek vezetése, ill. partnerség formájában katalizátorok kívánnak lenni a Fejér Megyei Önkormányzat, a megyei jogú városok és várostérségek, a Közép-Duna-mente és a megyéhez kapcsolódó egyéb térségek területfejlesztésében, kohéziós felzárkóztatásában.
 
 A FISZTK külső megrendelői megkeresésre, megfelelő kapacitás esetén, más hazai és nemzetközi területfejlesztésbe is bekapcsolódhat a kölcsönös érdekek alapján. A felek kölcsönös előnyökön alapuló szakértői együttműködést határoznak el fejlesztési koncepciók, programok, stratégiák, projektek kidolgozásában, lebonyolításában, értékelésében és a kapcsolódó monitoring tevékenységben való közreműködésre. Az együttműködés célja a szakértői, tanácsadói tevékenység szinergikus hatásainak megteremtése.