Magyar internet - 2,6 millió egyedi ip, 30 megabites átlagos sebesség

 Az Akamai kiadta friss jelentését az internet állapotáról. A cég a világ egyik legnagyobb CDN szolgáltatója, a hálózatán áramlik keresztül az internet adatforgalmának 25-30 százaléka. Magyarország a legjobbaktól éppen csak elmaradva, a 12. helyen jön kerek 30 megabites átlagos csúcssebességgel. Ez azt jelenti, hogy sávszélességben simán verjük az összes gazdag nyugat-európai országot, és a teljes skandináv régiót - írja az iroda.hu. A kutatás a magyar interneten 2,6 millió egyedi ip-címet talált.
2013.01.29. 10:23 |
Az Akamai kiadta friss jelentését az internet állapotáról. A cég a világ egyik legnagyobb CDN szolgáltatója, a hálózatán áramlik keresztül az internet adatforgalmának 25-30 százaléka. Magyarország a legjobbaktól éppen csak elmaradva, a 12. helyen jön kerek 30 megabites átlagos csúcssebességgel. Ez azt jelenti, hogy sávszélességben simán verjük az összes gazdag nyugat-európai országot, és a teljes skandináv régiót - írja az iroda.hu. A kutatás a magyar interneten 2,6 millió egyedi ip-címet talált.
 
 Az internetkapcsolatok átlagos csúcssebességét rangsoroló listán hagyományosan Dél-Korea volt az első, de most megtörtént a trónfosztás és Hongkong került a dobogó tetejére 54 megabites átlaggal. Koreában a növekedés erősen lelassult az utóbbi pár évben, mivel új előfizetőként már csak a városoktól távoli, elmaradottabb falvakat tudják behozni, ahol jellemzően alacsonyabb sávszélességgel kezdenek a felhasználók, az átlag így most 49 megabitre jött ki.
 
 Hongkongban a földrajzi jellegzetességek miatt nem jelentkezik ugyanez a probléma, hiszen az egész ország gyakorlatilag egy nagyváros. A dobogót teljesen uralja Kelet-Ázsia, harmadik helyre a japánok jöttek be 42 megabites átlaggal. A három bezzegországban a szuper netkapcsolatok ára is kellemesen alacsony, a jelentés megemlíti a Hongkongban elérhető legjobb előfizetést, ami 500 megabitet ad havi 8300 forintnak megfelelő összegért. Ezt még Tokió és Szöul is megirigyelheti, a japán fővárosban a csúcs 200 megabit havi hatezer forint alatt, Koreában már a 100 megabitért elkérnek hétezret.
 
 A top10-et innentől nagyrészt európai országok töltik ki, Lettország, Románia, Belgium, Svájc és Bulgária jelenti az európai élmezőnyt. Magyarország a legjobbaktól éppen csak elmaradva, a 12. helyen jön kerek 30 megabites átlagos csúcssebességgel, hajszállal megelőzve az USA-t. Ez azt jelenti, hogy sávszélességben simán verjük az összes gazdag nyugat-európai országot, és a teljes skandináv régiót. Románia előkelő helyezése egészen meghökkentő, ráadásul az ország a top10-be került országok közül messze a legrosszabb növekedési adatot produkálva érte el a maga 37,4 megabites átlagát.
 
A szélessávval, és magas sebességű szélessávval (előbbit 4, utóbbit 10 megabitben határozzák meg) való ellátottságban továbbra is a dél-koreaiak a királyok, a népesség 86 százaléka fér bele az előbbi, 52 százaléka az utóbbi kategóriába. A magyar internetpenetráció sima szélessávban 62 százalékos (13. hely a világranglistán), a tíz megabit feletti kategóriában 8,4 százalékot értünk el, ez a 22. helyre jó. Ezekben a statisztikákban Hollandia és Svájc viszi a pálmát az európai összehasonlításban.
 
A kutatás a magyar interneten 2,6 millió egyedi ip-címet talált, ebből a szempontból nagyjából a románokkal, finnekkel és a dánokkal vagyunk egy szinten. A globális listán itt az USA vezet 145 millió ip-címmel, Kína 99 milliónál tart, aztán a japánok jönnek 40, a németek 36, a britek és a franciák 26-26 millióval. A jelentés kitér az internetes támadások forrásországaira is, amit szintén ip-cím alapján lehet azonosítani. A legtöbb ilyen jellegű adatforgalom Kínából indul ki (az összes támadás 32 százaléka), aztán az amerikai, orosz és török hálózatok következnek. Magyar ip-címről az online támadások 1,3 százaléka indul - éppen ugyanannyi, mint a miénknél 15-ször nagyobb német címtartományból.

Magyarország

  1. Élmény a boldog életért

    A Gazdaságstratégiai feladatokban való szakmai közreműködésért és a Tanítsunk Magyarországért program koordinációjának ellátásáért felelős kormánybiztos György László pénteken Székesfehérváron, az Alba Innovárban találkozott a Salgótarjáni Általános Iskola Petőfi Sándor Tagiskola tizenkét felső tagozatos diákjával, akik mentorok és tanárok kíséretében vettek részt pályaorientációs élményprogramon.

    2024.05.10.
  2. Segítsünk, hogy segíthessenek!

    Az év eddigi legnagyobb tartósélelmiszer-gyűjtését rendezi a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és hozzá csatlakozva több fehérvári civil szervezet, illetve intézmény – köztük a Kríziskezelő Központ. A felajánlásokat május 10-én, pénteken és 11-én, szombaton négy helyszínen várják Székesfehérváron.

    2024.05.09.
  3. Több vonat a Balatonhoz

    Már az iskolai szünidő kezdete előtt egy hónappal, május 13-tól sűríti a Balatonhoz induló vonatforgalmat és növeli a kerékpárszállítási kapacitásokat a MÁV-Start. A június 21-ig tartó előszezonban már elindulnak a déli parton a kétóránként közlekedő Déli-Parti InterRégió vonatok a Déli pályaudvar és Fonyód, illetve Balatonszentgyörgy között.

    2024.05.09.
  4. Történelemből érettségiznek

    Középszinten három órán át, emelt szinten pedig négy órán keresztül írják a diákok a történelem érettségit szerdán. A középszintű töriérettségi első részében a rövid feladatok többek között a kereszténység elterjedésével, a barokk stílussal és az ipari forradalommal foglalkoznak,  az esszé témái között az angol alkotmányos monarchia és a második világháború kirobbanása is szerepel.

    2024.05.08.