Magabiztos Volán győzelem a Magyar Kupa elődöntőjében

Szombaton a Hydro Fehérvár AV19 a Dunaújvárosi Acélbikákkal csapott össze a Magyar Kupa elődöntőjében, ahol magabiztos fehérvári győzelem született. A döntőt holnap rendezik a Vasas Jégcentrumban, az ellenfél a kora esti FTC - BJAHC meccs győztese lesz. Dunaújvárosi Acélbikák - Hydro Fehérvár AV19 1-6 (1-2, 0-3, 0-1)
2024.01.27. 16:19 |

Dunaújvárosi Acélbikák - Hydro Fehérvár AV19 1-6 (1-2, 0-3, 0-1)

A Hydro Fehérvár AV19 2014 után először találkozott a Dunaújvárossal a Magyar Kupában, a fehérvári hokisok akkor kikaptak, most azonban egészen más erőviszonyok mellett várhatta a meccset a Volán. A Dunaújváros jelenleg az utolsó előtti helyen áll az Erste Ligában, a Fehérvár pedig akár dobogó legfelső fokán is zárhatja az osztrák alapszakaszt.

A mérkőzés képe is ezt tükrözte vissza, már a negyedik perben Daniel Leavens értékesített egy szólót, az első harmad 12. percében pedig Henrik Nilsson talált be. Az Az első harmad 16. percében szépített az Újváros, Santeri Sillanpaa lőtt a kapuba. A második harmad 3. percében Gleason Fournier újra kétgólosra növelte a Volán előnyét, majd a 24. percben újra rezzent a háló, ezúttal Terbócs István volt eredményes. Azután a második harmad közepén Daniel Leavens talált be Terbócs asszisztjából, négygólosra növelve a különbséget. (1-5).

Az utolsó harmadban már csak egy gól maradt hátra, Mihály Ákos kékvonalas bombája állította be a végeredményt. (1-6), így a Volán várhatja a holnapi finálét a Magyar Kupában.