Magabiztos siker a Loki ellen

A Fehérvár KC 30-25-re diadalmaskodott hazai pályán a DVSC-Fórum ellen, a női kézilabda NBI 18. fordulójának szombati játéknapján. A Fehérvár KC szinte lemásolta a Vác elleni győzelmét a DVSC-Fórummal szemben, hiszen ezúttal is döntőnek bizonyult a 19-10-re megnyert első félidő, és bár a meccs végére ötre csökkent az FKC előnye, a találkozót magabiztosan nyerte meg Pal Oldrup Jensen csapata, így először áll két győzelemmel 50% felett ebben a bajnoki idényben.
2013.02.24. 17:36 |
 A mérkőzés az esélyeknek megfelelően indult, hiszen Siti Eszter góljainak és Szikora Melinda bravúros védéseinek köszönhetően, már az első percekben három találattal ellépett ellenfelétől a hazai csapat. Bíró Imre, a vendégek edzője hiába kért időt öt és fél perc után, a játék képe továbbra sem változott. Siti mellett, Azari és Vaszari is elkezdte termelni a gólokat, míg ez a vendégeknél csak Herr Anitának ment, ő viszont meg sem állt hétig az első félidőben. Pal Oldrup Jensen betegség miatt kénytelen volt mellőzni Emberovics Mírát, ám az ő játéka nélkül is 19-10-es hazai vezetésnél vonulhattak pihenőre a csapatok.
A szünet után jelentősen feljavult a debreceniek védekezése, azonban a góllövés feladata továbbra is Herr Anitára hárult, akinek a neve mellé tizenhárom strigula került a mérkőzés végére. A hazai oldalon, a második félidőben öt gólig jutó Tilinger Tamara igazi vezére volt csapatának. A sok kiállítással (12, ill. 16 perc) tarkított mérkőzésen, noha többször volt tíz gól a különbség a két csapat között, a végén még az is belefért, hogy egy kicsit kiengedett a Fehérvár, valamint Pal Oldrup Jensen több fiatalnak is játéklehetőséget tudott adni. A látottak alapján teljesen megérdemelt hazai győzelem született a találkozón, melynek végeredménye Fehérvár KC – DVSC-Fórum 30-25.
A mérkőzés után, a vendégek legjobbja, Herr Anita elmondta, nagyon sajnálja az első félidei gyenge védekezést, de pozitívumként szolgál számára, hogy a második játékrészben ezen sikerült javítani, és tizenegy gólon tartani a hazaiakat. Fehérvári oldalon Pal Oldrup Jensen és Azari Fruzsina is elégedetten nyilatkozott a meccs után. A vezetőedző számára örömteli, hogy mindig volt valaki, aki a csapat vezére tudott lenni, míg Azari a megbeszélt taktika remek megvalósítását, és a megszerzett két pontnak fontosságát emelte ki.

Ezzel a győzelemmel a csapat továbbra is a tabella hatodik helyén áll, egy ponttal lemaradva a Kiskunhalas mögött, amely délután 38-23-ra nyert a másik közvetlen rivális ellen, Veszprémben. A fehérváriak számára folytatás pénteken, Dunaújvárosban.

FEHÉRVÁR KC–DVSC-FÓRUM 30–25 (19–10)
Székesfehérvár, 600 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR: Szikora – AZARI 7, SITI E. 4, Horváth B. 2, Triscsuk 4 (2), VASZARI 4, TILINGER 8 (3). Cs: Trimmel (kapus), Zsigmond V. 1, Németh K., Németh N. Edző: Pal Oldrup Jensen
DEBRECEN: Lajtos – Slakta 2, HERR A. 13 (4), Karalyos 1, Bohus-Karnik M. 2, Siska, Simsiková. Cs: Király (kapus), Karnik Sz. 1, VÖRÖS 4 (1), Szilágyi 2, Dakos, Varsányi, Bálintová.Edző: Bíró Imre
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6 /5, ill. 6/5