Magabiztos Cornexi-győzelem

A Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata 29-24-re verte a Vasas együttesét vasárnap este a rájátszás negyedik fordulójában Székesfehérváron. A győzelemhez Tápai 8, Kenyeres és Csenki 7 góllal járult hozzá. Két fordulóval a bajnokság vége előtt a fehérvári együttes 3 ponttal vezet a Debrecen és a Vasas előtt.

2004.05.10. 12:47 |

Fekete Csilla bravúros védésével kezdődött a találkozó, az első gól azonban csak az 5. percben született Siti révén. A vendégek első találatára a 7. percig kellett várni, Õri talált be. Az első tíz perc végén 3-1-re vezettek a hazaika, a Vasas azonban két perc alatt egyenlített (4-4). A hazaiak nemsokkal később ismét két gólra növelték előnyüket. A 23.percben Siti emberhátrányban, Tápai pedig az üres kapuba is betalált, így 10-6-ra vezetett a Cornexi. 6 perccel később már 6 gólos hazai vezetésnek örülhettek a szurkolók, a különbség pedig megmaradt a félidő végéig (14-8).

A Cornexi ott folytatta a második félidő elején, ahol az elsőben abbahagyta, azaz tovább növelte előnyét, Tápai góljával a 6. percben 8 góllal, 17-9-re vezettek a hazaiak. A magabiztosnak mondható előnyt a 20. percig tudta tartani Szabó Edina együttese, ám az utolsó 10 percben a Vasas kezdett felzárkózni. 5 perccel a vége előtt 4 volt már csak a különbség, ám a hajrában már nem tudott újjítani a vendég gárda, a fehérváriak pedig fontos gólokat szereztek, így végül magabiztosan győzött a Cornexi 29-24 arányban.

A bajnokságból már csak két forduló van hátra, a Cornexi pénteken Debrecenben játszik, majd május 21-én hazai pályán fogadja a Hódmezővásárhelyt. Mivel a Cornexi 3 ponttal vezet az üldözők előtt, így már csak 1 győzelem kell ahhoz, hogy a fehérvári gárda az 5. helyen végezzen.