Magabiztos győzelmet aratott az Arconic-Alba Fehérvár a Debrecen ellen

Esélyeshez méltóan húzta be az Alba a Debrecen elleni meccset, és ezzel továbbra is őrzi veretlenségét hazai pályán. Az Albában ezúttal is Chambers, Roberts, és Dickey volt a húzóember.
Arconic-Alba Fehérvár - DEAC 101-81 (25-17, 21-23, 29-19, 26-22)
2024.03.16. 19:24 |

Balogh zsákolásával kezdődött a mérkőzés, Roberts kintről köszönt be, Barnett módosította 7-0-ra az állást. Három perc elteltével Mócsán triplájával a DEAC is felkerült az eredményjelzőre, Roberts azonban azonnal válaszolt, sőt a harmadik hármasa után Andjelko Mandics időt kért (13-3). Williamson dobta át Dickey-t, Roberts a negyedik tripláját is elsüllyesztette, a Debrecen magasembere két büntetőjéből kettőt dobott be. Drenovac fejezett be egy gyorsindítást, Dickey egy pontot a vonalon hagyott, mezőnyből viszont javított. Drenovac egypontosa után Roberts egy kettest is bedobott, Drenovac aztán zsákolt egyet, Buljevics a második büntetőjét értékesítette (21-13). Vojvoda tört be remekül, Buljevics tolta be Baloghot, de Vojvodának erre is volt válasza. A negyedet Buljevics ziccere zárta. 25-17

Tadics hozta közelebb a DEAC-ot, Vojvoda találta meg Baloghot, majd megint Tadic következet. Vojvoda egy büntetőjére Buljevics két ponttal válaszolt, Balogh ziccerezett, Drenovac hármasa esett be, Williamson pedig már két pontra hozta fel csapatát (30-28). Chambers talált be távolról, Buljevics és Tadics egalizált, így az Alba időt kért. Vojvoda hármasával folytatódott a játék, Williamson egy büntetőt dobott be, Buljevics zsákolása után Roberts dobott be egy tempót. Edwin csent labdát így könnyű két pontot szerzett, Roberts továbbra is remekelt kintről, Chambers dobta be a büntetőit. Edwin zsákolt egy szerzett labda után, a félidő maradék részében jelentősen nem változott a különbség, végül 6 pontos előnnyel ment a szünetre az Alba. 46-40

Dickey kosarával folytatódott a játék, Buljevics zsákolására is a magasember válaszolt, Edwin törte fel a hazai védelmet. Vojvoda és Dickey pontjaival visszaállt a közte 10, a DEAC pedig időt kért (54-44). Dickey és Barnett zsákolt, Edwin ziccert tett fel, Drenovac egy pontot a vonalon hagyott. Mócsán adott nagy labdát Williamsonnak, Chambers dobott be két büntetőt, majd megtette ezt Vojvoda is. Edwin faulttal együtt talált be, a plusz egyet is a helyére küldte az irányító, sőt aztán 10 ponton belőlre is behozta a Debrecent, de Dickey szépen dolgozott a festékben (66-56). Barnett szerzett két pontot, természetesen megint Edwin válaszolt, Chambers talált be a sarokból. Vojvoda már 14 pontra növelte az Alba előnyét, Barnett tett vissza egy támadólepattanót. 75-59

Dickey pontjaival vette kezdetét a negyedik engyed, Edwin kettő plusz egyes akciója után Takács Milán ziccerezett. Roberts már 19 pontos előnyhöz juttatta csapatát, Edwin és Drenovac két triplával kozmetikázott az eredményen, Vojvoda tört be (83-68). Drenovac és Takács Milán váltott kosarat, ezután pedig megint egy hazai futás következett, így Andjelko Mandics 19 pontos hátrányban kért időt, 5 perccel a mérkőzés vége előtt. Innen természetesen már nem volt visszaút a debrecenieknek, így az Alba megőrizte hazai veretlenségét. 101-81