Idén már 32 esztendős a Videoton világraszóló sikere

Napra pontosan 32 éve, 1985. május 22-én aratta a magyar labdarúgás egyik legnagyszerűbb győzelmét a Videoton labdarúgócsapata. A székesfehérváriak az UEFA Kupa (az Európa Liga jogelődje) döntőjének visszavágóján 1-0-ra nyertek a Real Madrid otthonában.
2017.05.22. 15:54 |
1985. május 22-én győzött 1-0-ra a Videoton a Real Madrid ellen a madridi Santiago Bernabéu stadionban, az UEFA Kupa döntőjének visszavágó mérkőzésén, az azóta elhunyt Májer Lajos góljával. Kovács Ferenc mesteredző csapata a Dukla Praha, a Paris Saint Germain, a Partizan Belgrád, a Manchester United és a Zseljezsnicsar Szarajevo együttesét búcsúztatta a döntőig vezető úton. Az akkor még kétmérkőzéses finálé első felvonását a Real Madrid nyerte 3-0-ra, a sérülések, illetve eltiltások miatt erősen tartalékos összeállításban pályára lépő Videoton ellen a Sóstói Stadionban.

A madridi visszavágó 8. percében Végh Tibor a tizenhatoson belül lerántotta Butraguenót, Valdano büntetőjét azonban Disztl Péter szögletre ütötte. A 76. percben Santillana gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető.
A 86. percben aztán jött a csoda: "Wittmann ment el a jobb szélen, beadása Sanchisról a jobbösszekötő helyén álló Májer elé pattant. A csatár egyből lőtt, s a labda bombaként vágódott a bal felső sarokba." A végén még Butragueno is lesről talált a hálóba, így maradt a világraszóló eredmény: 0-1.
Magyar klubcsapatnak azóta sem sikerült ilyen sikert elérnie.