Luttinen duplájával fordított és győzött a Fehérvár AV 19

Hamar vezetéshez jutott a Dornbirn az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban, de Benoit Laporte együttese a második és az utolsó harmadban is betalált, így 2-1-re győzött az EBEL-ben. A finn Arttu Luttinen első találatait szerezte az osztrák ligában. A fehérváriak a tabella tizedik helyére léptek előre. Érdekesség, hogy a találkozón pályára lépett a Volánhoz visszatérő francia bekk Antonin Manavian.

Fehervár AV 19 - Dornbirn 2 - 1 (0-1) (1-0) (1-0)

2017.10.07. 07:02 |

Antonin Manavian néhány hónapos német és francia kitérő után öltötte újra magára a Fehérvár AV 19 szerelését, így Benoit Laporte ismét számolhatott az első sorban a védővel, aki a sérülést szenvedett Szirányi Bence pótlására csábítottak vissza a Raktár utcába.

A mérkőzés legelején kapuja elé szegezte osztrák ellenfelét a Fehérvár AV 19, mégis a Dornbirn talált be: négy percnyi játék után a klub egyik nyári igazolása, a Svédországból érkező Henrik Neubauer pöccintette a pakkot Rajna Miklós kapujába. Meglehetősen küzdelmesen alakult a folytatás, a hazaiak többször is emberelőnybe kerültek, de nem tudták a kapuba tuszkolni a korongot, LoVecchio és Hári helyzete révén állt a legközelebb az egyenlítéshez a Volán.

A középső harmadban Timmins löketét Rajna Miklós sisakja bánta, a hazai kapus maszkja a cserepadon szorult javításra, addig kollégája Kornakker siskaját viselte. A harmincnyolcadik percben végre megtört a jég: Luttinen középről parádésan lőtte ki a jobb felső sarkot, ezzel nem csak, hogy egyenlített, de megszerezte első találatát az EBEL-ben.

A záró játékrészt a fehérváriak kezdték aktívabban, de a Dornbirn állta a sarat. Hári és Vincze a másik oldalon Arniel valamint Grabher-Meier is veszélyeztetett. Öt perccel a vége előtt ismét Hári előtt adódott ziccer, ekkor még nem, de az ötvenhatodik percben betalált a Fehérvár AV 19. Egy lecsorgó korongot Luttinen vágott az osztrákok hálójába. 2-1!

A duplázó finn csatár mellett dicséretes volt Rajna Miklós teljesítménye is, aki harmincöt védéssel járult hozzá a három pont megszerzéséhez. Győzelmükkel a fehérváriak megelőzték a tabellán a Dornbirnt, azaz a tizedik helyről várják a folytatást.

Gólszerző: Luttinen (2) ill. Neubauer.