Lukács Levente kategóriájában megnyerte az amerikai nemzeti bajnokságot

Pár héttel a New Orleans-i kategória győzelme után az USA egyes államait képviselő legjobb triatlonosok részvételével zajló rangos nemzetközi mezőnyben, Miami-ban is élen végzett Lukács Levente, az Alba Triatlon SE sportolója.
2018.11.14. 10:52 |
Az Ironman 70.3-as, azaz féltávú mezőnyben 1900 méter úszást, 90 km kerékpározást és félmaratoni futást kellett teljesítenie egymást követően a versenyzőknek. A székesfehérvári triatlonos (Alba Triatlon) az erős esőzésben már az úszást követően az élen állt. A csúszós, veszélyes bringázáskor a második helyre került, de ezt követően is ellenállhatatlan és kitartó volt. Elmondása szerint a futás a párás melegben nagyon saras pályán zajlott, így inkább terepfutásként élte meg a 21,1 km-es távot. Visszaelőzte vetélytársát és elsőként ért célba kategóriájában a 25-29 évesek mezőnyében! Összetettben 4.helyen végzett.
" Boldog vagyok és amerikai Nemzeti Bajnok"- nyilatkozta Lukács Levente, aki három hete New Orleans-ban lett kategóriájában első. Akkor a 2019-évi Ironman 70.3-as nizzai világbajnokságra kvalifikálta magát, a mostani Miami-ban aratott gőzelmével pedig a jövő évi, Spanyolországban megrendezésre kerülő ITU hosszútávú világbajnokságra szerzett indulási jogot.