Legyőzte a Honvédot, harmadszor bajnok a Videoton!

Végig irányítva, két gólt lőve legyőzte a Videoton a Honvéd gárdáját, ezzel pedig egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosította első helyét a tabellán.

A Városház téren este 11 órától várják a szurkolókat!

2018.05.27. 21:29 |

Egy évvel azt követően, hogy Kispesten elbukta a bajnoki döntőt, ismét az aranyéremért lépett pályára a Videoton a címvédő Budapest Honvéd ellen. A Ferencváros délutáni győzelmével a Vidinek is három pontra volt szüksége, hogy egy körrel a bajnokság vége előtt már ünnepelhessen. Ehhez Marko Nikolics a Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Nikolov, Pátkai, Hadzic, Kovács – Lazovics, S. Scsepovics tizenegyet küldte pályára. Az első percektől beszorította ellenfelét a Vidi, de beíveléseknél tovább nem jutott. A 25. percben alakította ki első nagy helyzetét a fehérvári csapat, Danko Lazovics lépett ki, a kifutó Gróf nagyot védett. Két perccel később már nem volt kegyelem, vezetést szerzett a Vidi: egy jobb oldali bedobás után a beforduló Pátkai kihagyhatatlan ziccerbe hozta Stefan Scsepovicsot, aki nem is hibázott, 1-0! A 32. percben Stopira eresztett meg egy lövést mintegy 25 méterről, Gróf ismét bravúrt mutatott be. Egygólos hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő visszafogottabban indult, a Videoton nagyobb teret engedett a Honvédnak és kontrákra rendezkedett be, amelyeket azonban nem sikerült befejezésig vinni. A 70. percben Nego távoli beadását Pátkainak nagyon éles szögből is sikerült kapura tennie, Gróf védett. A 80. percben aztán szinte a semmiből jött a második Vidi-gól, Pátkai ezúttal Nikolovot hozta ziccerbe, a bolgár középpályás pedig higgadtan gurított Gróf mellett a kapuba. A rendes játékidő leteltével még két percet kellett várni a Vidi-szurkolóknak, de ezalatt már semmi sem változott, a Videoton 2011 és 2015 után 2018-ban is felült a magyar futball trónjára!