Kovács Sarolta és a magyar csapat is ezüstérmes az Eb-n

Újabb érmet szerzett világversenyen Kovács Sarolta. A Volán Fehérvár olimpikonja a minszki Európa-bajnokságon lett ezüstérmes. A döntő másik fehérvári résztvevője, Alekszejev Tamara tizenötödik lett, de magyar csapat tagjaként ő is felállhatott a dobogó második fokára.

2017.07.22. 19:58 |

A Minszkben zajló öttusa Európa-bajnokságon négy magyar hölgy jutott a döntőbe, köztük két fehérvári: a Volán Fehérvár világbajnoka, Kovács Sarolta, valamint az Alba Öttusa SE versenyzője, Alekszejev Tamara. A magyarok közül Kovács Saci szerepelt a legjobban, aki a vívás során húsz asszót nyert, míg a második legjobb időt úszta a medencében. A lovaglás ugyan nem sikerült a legjobban a kétszeres olimpikonnak, a 13. helyen zárta a harmadik számot, de így is a negyedik helyről vághatott neki a záró, kombinált számnak. A kombinációban végül a kilencedik legjobb időt érte el, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy dobogóra állhasson, végül 1336 ponttal Európa-bajnoki ezüstérmes lett! A másik fehérvári, Alekszejev Tamara 15. helyen végzett a döntőbe, de az Alba Öttusa SE sportolója nyakába is került érem: a Kovács – Alekszejev – Földházi trió ugyanis az olaszok mögött második helyen zárta a csapatversenyt.