Kossuth-díjas építész és csapata egy hónapja tervezi az új, fehérvári rendezvénycsarnokot

A rendezvény- csarnok tervezői és a szurkolók első alkalommal találkoztak kedden késő délután a Hiemer-házban. A tervezők már több mint egy hónapja dolgoznak a multifunkcionális csarnok tervein, ami hat hónapig tart majd. Ezalatt a szurkolóknak is több alkalommal lesz lehetőségük megismerni a tervek alakulásával. A város polgármestere elmondta, hogy a tervezési folyamatot hamarosan szélesebb fórumon is tervezik bemutatni a fehérváriaknak.
2016.10.11. 20:34 |
A rendezvénycsarnok tervezői és a szurkolók első alkalommal találkoztak kedden késő délután a Hiemer-házban. A tervezők már több mint egy hónapja dolgoznak a multifunkcionális csarnok tervein, ami hat hónapig tart majd. Ezalatt a szurkolóknak is több alkalommal lesz lehetőségük megismerni a tervek alakulásával. A város polgármestere elmondta, hogy a tervezési folyamatot hamarosan szélesebb fórumon is tervezik bemutatni a fehérváriaknak.
Mintegy egy hónapja annak, hogy a Modern Városok Program keretén belül megvalósuló multifunkcionális csarnok tervezői munkája elkezdődött. Ennek a munkának az elején szerettek volna lehetőséget adni a szurkolóknak is arra, hogy a tervezési folyamat elején láthassák már azt, hogy hogyan alakul a terv és legyen lehetőségük ötleteiket megosztani a tervezőkkel. Az egyik cél, hogy az új csarnokban is az a rendkívüi hangulat köszöntse majd a szurkolókat és a csapatot, mint ami a Raktár utcai csarnokra jellemző.
 Az új rendezvénycsarnokhoz a területet már megvásárolta a város a Budai út végén és elindult hivatalosan is a tervezői folyamat, melynek végére engedélyes építési terv és kiviteli terv készül el. A tervező csapat vezetője Balázs Mihály DLA Kossuth-, Ybl Miklós-díjas és Prima Primissima díjas magyar építész, tanszékvezető egyetemi tanár tájékoztatta a jelenlévőket az egy hónapja tartó tervezési folyamatról. A tervek megismerésére egyébként hamarosan szélesebb fórumon is lesz lehetőségünk.

Városfejlesztés

  1. Elkészültek a tervek a felújításra

    Elkészült a városi uszoda energetikai felújításának, illetve a szaunarészleg bővítésének a terve, amit a Városfejlesztési Kft. szakemberei terveztek meg az üzemeltető Városgondnokság megrendelésére. Az uszoda 1989-es átadása óta jelentős felújításon még nem esett át. A város üzemeltetési szempontból legdrágább létesítménye évente 850 millió forintból működik, ami jelentősen csökkenne egy átfogó felújítás után.

    2024.04.25.
  2. 64 új kórterem a kórházban

    Székesfehérváron zajlik az ország egyik legjelentősebb egészségügyi beruházása. A 112 ágyas, 64 kórtermes új kórházi épület a belgyógyászaton kívül a tüdőgyógyászati osztálynak ad majd otthont, de itt kezelik majd a rákos és fertőzéses megbetegedéssel küzdő betegeket is. Az új kórházi épület, a teljes berendezéssel együtt nyáron állhat a fehérvári egészségügy szolgálatába.

    2024.04.23.
  3. Fejlesztések Csalán

    A Depónia Nonprofit Kft. csalai központjában két fontos beruházás is elkészült: egy megújult, 21. századi lakossági fogadóteret alakítottak ki, valamint a hulladékkezelő központ belső útját is felújították. A fejlesztésekrő tartott tájékoztatón elhangzott, hogy már nem csak érkezik, hanem távozik is a hulladék Csaláról, ami más helyeken kerül újrahasznosításra.

    2024.04.22.
  4. Turbósítás, kétsávosítás

    A város saját költségén indította el az Új Csóri úti körforgalom nagyobb áteresztő képességének érdekében egy engedélyes terv elkészítését. A körforgalom kapacitásbővítésével kapcsolatos engedélyezési tervdokumentáció a Magyar Közút Nonprofit Zrt-vel egyeztetve készült a sok közlekedési problémát okozó csomópont fejlesztéséről, melynek döntéselőkészítő anyagának kivonatát az alábbiakban olvashatják.

    2024.04.21.