Kosárlabda - Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia győzelmek és vereségek

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia korosztályos csapatai újra megmérettették magukat. A fiatalok jó, nehéz mérkőzéseket vívtak. Volt, amikor könnyű kézzel arattak nagy győzelmet, de volt, ahol főleg a küzdeni tudás döntött. Ide, vagy oda.
2022.03.18. 07:42 |

Fiú kadett, U16, 4. forduló, Székesfehérvár
Dávid Kornél KA-Beszterce KK 64-54 (11-16, 15-11, 22- 11, 16- 16)

Legeredményesebb pontszerzők: Denk Norbert 29, Jánni Ákos 14.

Blahó Barnabás vezetőedző: Nem jó játékkal, de nagyot birkózva sikerült értékes hazai győzelmet szerezni. Sok hiba volt, amit az OSE elleni meccsünkre ki kell, és ki fogunk javítani!

Fiú kadett, U16, 6. forduló, Székesfehérvár
Dávid Kornél KA-MVM-OSE Lions 73-62 (21-20, 16-17, 27- 17, 9- 8)

Ld.: Jánni Ákos 20, Vincz Botond 21/3.

Blahó Barnabás vezetőedző: Kemény meccsen fontos győzelmet arattunk. Végig szoros mérkőzésen volt, ahol a harmadik negyedben tudtunk ellépni.

Leány kadett, U16, 4. forduló, Székesfehérvár
Fűzfői AK-Dávid Kornél KA 33-126 (12-32, 6-32, 11- 31, 4- 31)

Ld.: Molnár-Bodó Ajsa 25, Keller Dóra 24.

Bukics Zsolt vezetőedző: A pályaválasztói jogot felcserélve hazai pályán játszottunk "idegenben". A mérkőzés előtt azt kértem a csapattól, hogy az eredménytől függetlenül próbáljanak meg végig maximális koncentrációval játszani. Ezt maradéktalanul teljesítették! Mind védekezésben, mind támadásban sok jó és ügyes megoldást sikerült megvalósítani. Szemre is tetszetősen kosárlabdáztunk. A győzelmen túl még pozitív mutató, hogy minden pályára lépő játékos eredményes volt.

Női Amatőr NBI/B, Budaőrs, 18. forduló
RADOBASKET-Dávid Kornél KA 88-46 (24-14, 28-11, 23- 7, 13- 14)

Ld.: Bakró-Nagy Kata 10/6, Csegény Csenge 11.

Bukics Zsolt: Alacsony szerkezetű csapattal és 8 játékossal vágtunk neki a találkozónak. Ellenfelünk erő és magassági fölényére nem volt ellenszerünk. Ráadásul a csapdás letámadás ellen sem álltunk a helyzet magaslatán. Ami dicséretes, az a küzdőszellem, a 32 összegyűjtött lepattanó és a megnyert utolsó negyed.

Fiú junior, U18, Szolnok, 5. forduló
Szolnoki KA-Dávid Kornél KA 81-76 (16-16, 18-25, 28- 19, 19- 16)

Ld.: Bata Olivér 27/18, Simon Benedek 18/3.

Andrea Turchetto vezetőedző: Nagyon jó első félidőt egy nagyon gyenge második követett. Értékes meccs volt a kezünkben, amit a második félidőben kiengedtünk. Az utolsó 5 percben még mutatkozott némi esély, de nem sikerült visszafordítani a meccset.

Korosztály: Leány junior, U18, Székesfehérvár 1. forduló
Dávid Kornél KA-BEAC/B 50-54 (12-13, 11-10, 9- 20, 18- 11)

Ld.: Nagy Liliána 12, Monics Dorka 11.

Gáll Tamás vezetőedző: Remekül kezdtük a mérkőzést, 10-0 után kapaszkodott fel ellenfelünk, miután nyolcfős keretünk láthatóan fáradni kezdett. Félidőig tartottuk magunkat, de a harmadik negyedben ellenfelünk rákapcsolt. A lányok az utolsó öt percben olyannyira rákapcsoltak, hogy a győzelem is látható távolságba került, de ekkor már késő volt.