Kosárlabda: magabiztos győzelmével az Alba Fehérvár már az ötödik!

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata Szegeden lépett parkettre. Amolyan ki, ki mérkőzésen, hiszen aki nyer, biztos kuparésztvevő, a vesztesnek pedig lehettek bajai a legjobb 8 közé kerüléssel, így a kupában való részvétellel. Az Alba biztosan nyert, de a Szeged is maradt a legjobb 8 között.
2021.12.24. 08:10 |

Siker Szegeden, jöhet a folytatás és az MK nyolcas döntő!

A fehérváriak már a mérkőzés első felében a házigazdák tudomására hozták, hogy ne nagyon reménykedjenek, a fehérvári a jobb csapat, és nyerni fog. Az első szakaszt 6, a másodikat 8 ponttal nyerték, így 14 egységnyi előnyt kovácsoltak a félidei pihenőre. Pongóval, Starkkal az élen mindenki tette a dolgát, az ifjú Balsay is bemutatkozott egy triplával.

A folytatásban összekapta magát a hazai alakulat, de Vojvoda és Fakaude vezette Alba 15 fölé tornázta a vezetése nagyságát. Ezt a játékrész végére valamelyest csökkentette a Szeged, de így is 11 pontos vezetéssel vágtak neki a csapatok a záró 10 percnek. Ekkor találatra találattal válaszoltak a Fehérvárról jöttek, megtartották 11 pontos előnyüket és magabiztosan nyertek. Vojvoda pontjaival, játékával emelkedett ki társai közül, Fakaude meg azzal, hogy dupla, duplát ért el, 13 pontja mellett 10 lepattanót kapkodott össze, ami szép teljesítmény. De valamennyi pályára lépő Albás megtette a magáét, a csapat biztosan nyert, és ezzel az 5. helyen várhatja a jövő heti második kör nyitányát, no és a kupa sorsolását.

Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Alba Fehérvár 78–89 (16–22, 16–24, 22–19, 24–24)

Szeged, 1000 néző. V: Kapitány, Nagy V., Győrfy

SZEGED: PERSONS 26/9, Cook 12/3, Szatmári, BOGNÁR 14, Alston 12/6. Csere: Polányi 2, Filipovics 6, Keller I. 3, Balogh Sz. 3, Kerpel-Frónius B., Mayer. Edző: Simándi Árpád

ALBA FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 8/6, VOJVODA 20/6, L. Smith 8, FAKUADE 13, Omenaka 3. Csere: Lukács N. 5/3, Takács Milán, Stark 13/3, Szabó Zs. 4, Balsay 3/3, Laksa 12/9. Edző: Matthias Zollner

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 7. p.: 6–20. 12. p.: 18–28. 17. p.: 25–38. 22. p.: 38–48. 28. p.: 49–61. 32. p.: 56–67. 38. p.: 70–87.

Simándi Árpád: – Az első félidőben gyengén védekeztünk, és hasonlóan támadtunk. Az Alba agresszív védekezésének ellenszerét sikerült megtalálnunk a második félidőben, ám addigra tekintélyes előnyét csak csökkenteni tudtuk.
Matthias Zollner: – Csupán a védőlepattanózásban múlt felül bennünket a Szeged. Túlzónak tartom továbbá a személyik harminc-tizennégyes arányát. Javuló játékkal fontos győzelmet arattunk.