Kosárlabda: huszonhatot vertek az Alba csapatára Nyíregyházán...!

Az Alba Fehérvár NB I-es A-csoportos férfi kosárlabdacsapata Nyíregyházára utazott, és a Hübner Nyíregyháza BS csapata ellen mérkőzött. A fehérváriak hétközben itthon botlottak a DEAC ellen, most a 11. helyezett otthonában akartak javítani. Nem jártak sikerrel, simán nyertek a nyírségiek.
2022.01.08. 22:00 |

Kosárlabda: Hübner Nyíregyháza BS-Alba Fehérvár 105-79 (29-18, 26-22, 24-14, 26-25)

A Nyíregyháza csapata bár a 11. helyen állt a tabellán a kezdés előtt, és az addigi 16 fordulóban csak 6 győzelmet mondhatott a magáénak. Ez lehetett volna több is, hiszen voltak csupán néhány ponttal elveszített csatáik. A korábban Székesfehérváron dolgozó edző, Pethő Ákos jól felkészítette csapatát az Alba ellen, aminek a meglepő, 26 pontos győzelem lett a vége. Már az első negyedben tízet vertek a vendégekre, aztán az utolsó 10 percet leszámítva magabiztosan hozták valamennyi negyedet. Az Alba Fehérvárnak esélyes sem volt a keleti városban a győzelemre, ugyanis a játék majd minden elemében jobbat nyújtott a házigazda. Dobáspontosságban, lepattanókban és a többi. Elgondolkoztató, hogy az ellenfél ezen a mérkőzésen is több mint kétszer annyi büntetőt dobhatott, mint az Alba Fehérvár, de így volt ez a korábbi két meccsen is. Lehet, hogy ez az agresszív védekezés ára, de a 105 kapott pont aligha e játékelemnek a sikerességét igazolja. A mérkőzésen két fiatal játékos teljesítménye említhető: Balsay 11 játékperc alatt 8 pontot dobott és a játék valamennyi elemét jelző mutatóban 11 egységet ért el, ami kiváló. A fiatal amerikai center, Omenaka - aki eddig nem nagyon kápráztatott el -, 18 percig koptatta a parkettet, ezalatt szerzett 10 pontot, öt dobásából öt talált, lekapott 7 lepattanót, és 17 volt az értékszáma, ami kiváló összteljesítményt mutat. Stark és Vojvoda 15-15, Pongó M. 14 ponttal jutott még 10 pont fölé, de a másik oldalon hárman is több, mint húszat szereztek: Bryce 27, Johnson 26, Leday 24 ponttal dicsekedhetett, Pipiras tizennyolcat tett még hozzá, négyen összesen 94 pontot (!) szórtak. Nem semmi…

A csapat nagy vereségbe szaladt bele, de ennél azért lényegesen jobb az Alba. Ha Szombathelyen nyerni tudtak a bajnokaspiráns Falco ellen, de előtte és utána kikaptak Fehérváron, most Nyíregyházán, így mindez nehezen érthető. Jó lenne tudni, mi magyarázza ezt a két arcúságot?

JEGYZŐKÖNYV

Nyíregyháza, 1200 néző. Vezette: Mészáros B., Nagy V., Pozsonyi.

NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 26/12, BRYCE 27/9, Kiss B., PIPIRAS 18/6, LEDAY 24. Csere: SUÁREZ 9/9, Bazsó 1, Mokánszki. Edző: Pethő Ákos

FEHÉRVÁR: L. Smith 1, Vojvoda 15/9, Takács Milán 3/3, Laksa 2, Sh. Davis 6. Csere: Stark 13/3, Szabó Zs. 5/3, PONGÓ MARCELL 16/3, Balsay 8/3, Omenaka 10. Edző: Matthias Zollner

MESTERMÉRLEG

Pethő Ákos: – Nagyon jól kezdtünk, és ezt végig tudtuk vinni a mérkőzésen, megtaláltuk a helyzeteket, emiatt alakult jól a dobószázalékunk. Akadt olyan időszak, amikor túlpörögtünk, és siettettük a támadásokat, miközben az Alba nagy nyomást helyezett ránk. Ezt is jól tudtuk kezelni, és összességében megérdemelt győzelmet arattunk, aminek a különbsége talán kicsit meglepő.

Matthias Zollner: – Megérdemelte a hazai csapat a győzelmet, nem vitás. Ugyanakkor van néhány dolog, ami továbbra is zavar, hiába beszélek ezekről hétről hétre. Ilyen mentalitást és hozzáállást régen nem láttam csapattól, mint amit most mutattunk. Azt már én is megtanultam, hogy az Albában játszani megtiszteltetés, itt mindenkinek kötelessége száz százalékon pörögni. Ehelyett Pongó Marcellen kívül csak lézengtek a játékosok a pályán, amit továbbra sem tudok elfogadni.