Kosárlabda - bosszantó, de megint nem sokon múlott a siker

A férfi kosárlabda NB I A-csoport rájátszásának első körében a felsőházban az Alba Fehérvárra ismét nagyon nehéz mérkőzés várt itthon. A másik vasi alakulat, a bajnokságot nagy előnnyel vezető Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely volt az ellenfél.
2022.04.09. 18:51 |
Alba Fehérvár-Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 89-94    (22-29 ,27-20, 23-19, 17-26)

A ,mérkőzés első szakaszában a Falco alarata érvényesült, ezt jelzi, hogy 7 ponttal megnyerték az első 10 percet. A következő negyedben már az Alba irányított, aminek az eredmény az lett, hogy a félidőben egál llásból mentek pinehőre a csapatok.

%%GALLERY68824%%

Térfélcsere után lendületben maradtn az Alba Fehérvár, hamar bezetést sterztek, aminek nagysága a a 32. percre hétpopntra nőtt. Nem hagyta magát a bajnoki címvédő, a 35. percben hátrom ponttal vezettek, végól ötre nyertek. Az 1400 néző nagyon jó, izgamas, kiegyenlített márkőzést láthatott. A Fehérváriaknál Pongó, Vojvoda nyújtott klasszi teljesítményt, Lukács N.és Szabó Zs. kieelkedőt. A vendégek nyerő emberei Váradi, Somogyi Á., Keller Á., és Barac voltak.

Ez van, helyt állt az Alba, de a második fordulóban sem sikerült nyerniük.

JEGYZŐKÖNYV
Alba Fehérvár: PONGÓ MARCELL 20/12, VOJVODA 23, LUKÁCS N. 11/3, SZABÓ ZS. 11/3, S. Davis 10/3. Csere: Takács Milán 6, Omenaka 8, Góbi M.
Vezetőedző: Matthias Zollner.

Falco-Szombathely: VÁRADI 21/6, SOMOGYI Á. 30/18, Clark 7/3, Golomán 8, KELLER Á. 12/3. Csere: BARAC 12, Kovács B. 4, Hawkins, Verasztó.

Vezetőedző: Milos Konakov.

MESTERMÉRLEG

Matthias Zollner: - Remek mérkőzést vívtunk, mindent megtettünk a sikerért, jól játszottunk, nem sok hiányzott, hogy a végén mi örülhessünk. Közel voltunk a sikerhez, kiegyenlített, hullámzó, kiváló mérkőzés volt, a magyar kosárlabda nagyszerű reklámja, a legjobb hazai játékosok küzdöttek a pályán. Úgy gondolom, a találkozó jobb játékvezetést érdemelt volna…

Milos Konakov: - Nagyon nehéz meccsre számítottam, ami be is következett. Az Alba nagyon jól védekezik, ezt ezúttal is megmutatta. A hazaiaknál több kulcsember hiányzott, de mi sem tudtunk a legjobb összeállításban pályára lépni. Jól kezdtünk, aztán a második félidőben túl sok könnyű kosarat engedtünk a hazaiaknak tranzíciós játékból, kilenc ponttal elléptek, azonban megmutattunk az erőnket, sikerült fordítanunk. Nagyon örülök a győzelemnek, a sikerért nagyon megdolgoztunk.