Kosárlabda - A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia: sikerek és balsikerek

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia korosztályos csapatai és a női NB I/B-csoportos együttesei újabb mérkőzéseket játszottak. Jó hír, hogy a 14 éves lányok az A-csoportba jutás küszöbére léptek, de ugyanezt mondhatják el az U18-as fiúk is.
2022.04.14. 10:24 |

Leány serdülő (U14), Budapest
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia/A-Zsíros Akadémia 48:81 (14:28, 16:10,  9:26,  9:17)

Mányoky Fanni vezetőedző: Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést és végig dekoncentráltak voltunk. Sok hibát vétettünk támadásban és védekezésben is.

A csapat legeredményesebbjei: Milis Lilla 12, Biczó Panna 8.

Dávid Kornél KA/A-Kecskeméti KA/A 55:37 (7:10, 7:9, 21:8, 20:10)
Mányoki Fanni: Kevés pontot dobtunk, illetve kaptunk az első félidőben, de a szünetben sikerült magasabb fokozatra kapcsolnunk és a keményebb védekezésünknek köszönhetően sok könnyű kosarat szerezni, és eldönteni a mérkőzést.

Legjobb dobók: Sverteczki Sára 17, Biczó Panna, Nyulász Viktória 8-8.

DVTK Akadémia/B-Dávid Kornél KA/A 41:47 (17:7, 10:11, 8:17, 6:12)
Mányoki Fanni: Szokásunkhoz híven sajnos nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést,
fegyelmezetlenül támadtunk rengeteg ziccert és büntetőt hibáztunk, illetve nagyon sok könnyű kosarat kaptunk. Második félidőben rendeztük a védekezésünket és a támadásainkat, így sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe és átvenni a vezetést, a mérkőzés utolsó pár percében sikerült higgadtnak maradnunk és megnyernünk a mérkőzést. Így az utolsó felsőházi selejtezőben ismét játszhatunk az A döntőbe
jutásért!
Ld.: Sverteczki Sára, Nyulász Viktória 13-13.

Fiú kadett (U16), Oroszlány, 11. forduló
MVM-OSE Lions-Dávid Kornél KA 75:73 (17:19, 22:18, 17:20, 18:16)

Blahó Barnabás vezetőedző: Kemény férfias meccs volt. A célunkat még nem értük el, azért fogunk küzdeni vasárnap.
Ld.: Denk Norbert 22/9, Jánni Ákos 16/3.

Zsíros Akadémia-Dávid Kornél KA 91:51 (23:22, 16:13, 26:6, 26:10)

Blahó Barnabás: Utolsó meccs labdánkra készültünk. A meccs elején nagyon jól dobtunk kintről, a védekezésünk pocsék volt, de tudtuk kompenzálni. A második félidőben sem lett jobb a védekezés, de a külső dobások már elmaradtak. Bizakodunk a "B" döntőben és matekozunk.

Ld.: Denk Norbert 17/15, Márton Benedek 10.

Fiú junior (U18), Kecskemét, 11. forduló
Kecskeméti KA-Dávid Kornél KA 71:59 (13:19, 23:17, 24:12, 11:10)
Andrea Turchetto vezetőedző: Nagyszerű játékkal kezdtük a meccset, de a második negyedtől megváltozott a játék képe és a Kecskemét akarata érvényesült. Az utolsó mérkőzés fog arról dönteni, hogy játszhatunk-e az "A" döntőért.

Ld.: Bata Olivér 13/3, Simon Benedek 11/3.

Fiú junior (U18), Székesfehérvár, 12. forduló
Dávid Kornél KA-Szolnoki KA 99:78 (28:19, 22:23, 25:18, 24:18)

Andrea Turchetto vezetőedző: Az első körben 5 pontos vereséget szenvedtünk, Szolnokon. Ezért vissza akartunk vágni és sikerült is, ráadásul egymás elleni eredményünk is jobb lett. Kevés hibával, jó játszottunk, aminek meg is lett az eredménye.
Ld.: Bata Olivér 36/12, Simon Benedek 36/12.

Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár, 21. forduló
Dávid Kornél KA-Törekvés SE 31:75 (11:13, 10:18, 2:19, 8:25)
Bukics Zsolt vezetőedző: A tabellán jelenleg második Törekvés csapata ellen az első félidő 15 percéig abszolút partiban voltunk. A második félidő dobószázaléka minden elképzelésemet alulmúlta. A legnagyobb és legüresebb helyzetekből sem tudtunk betalálni...

Ld.: Ehmann Tímea, Rozsics Teodóra, Csegény Csenge 6-6.