Körmenden szenvedte el első vereségét az Alba Fehérvár

Fájó vereséget szenvedett az Alba Fehérvár, hiszen a harmadik negyedben még tíz ponttal vezetett a csapat Körmenden. Az utolsó negyedben azonban remekül céloztak a hazaiak, így 5 pontos vereség lett a vége. EGIS Körmend –ARCONIC-Alba Fehérvár 103–98 (28–24, 27–28, 21–26, 27–20)
2024.02.03. 20:38 |

EGIS KÖRMEND–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 103–98 (28–24, 27–28, 21–26, 27–20)

FEHÉRVÁR: Chambers 19/9, Kass, Barnett 12, Philmore 10, Dickey 9/3. Csere: Vojvoda 29/24, Roberts 16, Balogh M. 3/3, Takács Milán. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga.

Négy vereség után nyert a múlt héten a Körmend rangadót, mégpedig az ősi rivális Zalaegerszeg otthonában, így érthetően megnövekedett önbizalommal várhatta látogatásunkat a nyugati határszélen. Mi is nyugodtan készültünk az újabb nehéz túrára a szolnoki diadal után, de mindenki tisztában volt vele, hogy a piros-feketék otthonában iszonyatosan nehéz nyerni.

Az első negyedben ez feltevés be is igazolódott, a Vas megyeiek rendkívül motiváltan, nagy energiával kezdtek, és volt olyan pillanat, amikor már kilenc ponttal is elhúztak. Nem bírtunk a hazaiak két pontfelelősével, Anderson Tolberttel és Malik Morgannel, és a fiatal Takács Kristóf is pontosan célzott. Szerencsére a távoli dobásaink ültek, Balogh Máté egy és Siyani Chambers két triplájával zárkóztunk. A védekezésünk lehetett volna jobb, sok pontot kaptunk az első tíz percben, 28–24-es hazai vezetéssel zárult ez az etap.

A második negyedet már megnyertük, ezúttal mi dobtunk 28 pontot, de csak eggyel kaptunk kevesebbet. Szorgalmasan üldöztük a Körmendet, Vojvoda Dávid ezúttal is hozta, amit megszoktunk tőle, de igazán Anthony Roberts villogott, aki kiváló volt egy az egy elleni játékban és gyors átmenet után is és sorban dobálta be a ziccereket. A 18. percben egy gyönyörű Vojvoda-triplával utol is értük a körmendieket, a negyed végjátékában a hazaiak tudtak újítani, de előnyük minimális volt a nagyszünetben, (55–52). Érdekesség, hogy az első húsz percben mindkét csapat ötven százalékos hatékonysággal dobálta a távoliakat, tizenkét kísérletből itt is, ott is hat talált.

Jordan Barnett két duplájával kezdődött a második félidő és már vezettünk is (55–56). Óriási dobópárbaj alakult ki, James Dickey is betalált távolról, aztán a következő támadásnál egy remek centermunka után közelről is. Barnett zsákolt és időt kért a hazai kispad, ez sem segített, mert egy lefutás végén Barnett ziccere után tízzel vezettünk (62–72). Sajnos nem sikerült meglovagolni a lélektani előnyt, Lovre Basic megoldhatatlan feladat elé állította többször is játékosainkat, és hiába termelte szakmányban a triplákat Vojvoda, a Körmend a negyed végére két pontra zárkózott, 76–78.

Basiccsal továbbra sem bírtunk, előbb három büntetőt tett a helyére, majd Takács Kristóf 2+1-es akciója eredményezte azt, hogy három ponttal vezetett a Körmend (86–83). Fontos pillanatokban hibáztunk, Vojvoda eladta a labdát, Isaiah Philmore kiejtette, de így is közel maradtunk az ellenfélhez. Vojvoda egyébként ellenállhatatlan volt, nyolc triplát süllyesztett el végül, de ez sem volt elég, mert a hajrában megint a körmendiek koncentráltak jobban. Egy támadóidőnyivel a vége előtt Chambers egyenlíthetett volna, ha duplája után a büntetőt is bedobja, de nem sikerült, kihagyta, és a végjátékot ügyesen menedzselte már a vasi alakulat (103–98).

Csapatunk ezzel a harmadik vereségét szenvedte el az alapszakaszban.