Kormányablak nyílik a székesfehérvári vasútállomáson

 Kormányablak létesülhet a székesfehérvári vasúállomáson, ahol többek között vállalkozói tevékenység bejelentését, egyszerűsített honosítási eljárás elindítását, terhességi-gyermekágyi segély igénylését, valamint gyermekgondozási díj és családi pótlék igénylését is intézhetik a fehérváriak. Információink szerint a a kormányablakot nem a lenti büfékből, hanem egy, az épület felső szintjén található helyiségből fogják kialakítani.
2012.02.27. 08:50 |
 
Kormányablak létesülhet a székesfehérvári vasúállomáson, ahol többek között vállalkozói tevékenység bejelentését, egyszerűsített honosítási eljárás elindítását, terhességi-gyermekágyi segély igénylését, valamint gyermekgondozási díj és családi pótlék igénylését is intézhetik a fehérváriak. Információink szerint a a kormányablakot nem a lenti büfékből, hanem egy, az épület felső szintjén található helyiségből fogják kialakítani.
 
 
A MÁV veheti meg a Resti Zrt. részvényeinek többségét. A tervek már hónapok óta készen vannak. A MÁV elnök-vezérigazgatója példaként említette a három budapesti nagy pályaudvart, valamint a székesfehérvári állomást is. A pályaudvarok helyiségeinek meghatározó része a Resti Zrt.-hez tartozik, s ezeket csak akkor lehet fejleszteni, hasznosítani, ha az állam a MÁV-on keresztül megvásárolja a cég többségi részvénycsomagját. A szükséges lépéseket a MÁV már meg is tette, hiszen február 24-én előszerződést kötött a Resti többségi tulajdonosaival: a társaság részvényeinek 85,58%-a kerülhet ilymódon a MÁV Zrt.-hez.
 
A vasúttársaság közleményében az áll, hogy a Resti tulajdonosaival 1991-ben megkötött szerződés egyes pontjai (például fejlesztések, franchise-rendszer kialakítása) nem teljesültek, így a vasútállomások korábbi szolgáltatásai – különösen a meleg-konyhás étkeztetés – folyamatosan megszűntek. Helyüket számos helyszínen „profilidegen szolgáltatások” (például játékautomatákat üzemeltető vendéglátóhelyek, használtruha-üzletek) vették át. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium szerint a visszavásárlás célja, hogy a jelenleg működő, rendezetlen pályaudvarokból az utazóközönség számára igényesen kialakított teret hozzanak létre, ahol a közlekedés, a közigazgatás és a kereskedelem is helyet kaphat.