Kiütéses Alba Volán FeVita győzelem a Zágráb ellen

Az Interliga elődöntőjének első mérkőzésén az Alba Volán-FeVita együttese a Medvescak Zagreb gárdáját fogadta a három győzelemig tartó sorozatban. A kék-fehérek mindhárom játékrészben fölényben játszottak, és nem kis meglepetésre valósággal kiütötték horvát ellenfelüket. Alba Volán-FeVita-Medvescak Zagreb 8-0 (A mérkőzést szerdán 20.30-kor felvételről közvetíti a Fehérvár Televízió.)

2005.01.19. 06:35 |

Az Interliga elődöntőjének első mérkőzésén az Alba Volán-FeVita együttese a Medvescak Zagreb gárdáját fogadta a három győzelemig tartó sorozatban. A kék-fehérek mindhárom játékrészben fölényben játszottak, és nem kis meglepetésre valósággal kiütötték horvát ellenfelüket. Alba Volán-FeVita-Medvescak Zagreb 8-0 (2-0),(3-0),(3-0)

Már a találkozó első percének végén vezetést szerzett a Volán Csibi találatával. A fehérvári csatár Ondrejcik kék vonalról kapura küldött lövésébe piszkált bele, és a pakk a meglepett Ulvar mellett hullott a gólvonal mögé. A korai gól megnyugtatta a hazaiakat, folyamatosan a horvátok térfelén tartották a korongot Ocskayék. A 10. perc elejéig bírták a nyomást a vendégek, amikor Majoross mintaszerűen passzolt a kapu előterébe korcsolyázó Holéczy elé, aki közelről mattolta Ulcart. Továbbra is a Fehérvári Ördögök maradtak lendületben, a 15. percben a horvát kapunak minden tudására szüksége volt, előbb Kövér, majd Svasznek bombájának hárításakor. A Medvescaknak mindössze egy említésre méltó lehetősége volt két perccel a harmad vége előtt, amikor Slaminar nyolc méteres lövésénél a kapuvas mentette meg Budait a góltól.

Hazai gólról maradtak le azok, akik még a büfében töltötték a 22. percet. Formás támadás végén Kövér átadásából Csibi duplázta meg találatai számát. Nem kellett sokáig várni a folytatásra, mert a Volán harmadik sora gondoskodott arról, hogy két perc múlva ismét ünnepelhessenek szurkolóik Rusznyák lövése után. A 26. percben a horvát kapu előterét megvilágító reflektorok ”takarékos üzemmódba kapcsoltak”, Dremelj játékvezető megszakította a mérkőzést, aztán rövid tanakodás után tovább engedte a játékot. A 29. percben az addig többé-kevésbé jól teljesítő Ulcar is hozzászürkült társaihoz, Kövér öt méteres lövését alaposan elnézte, így az apró termetű szlovák csatár is feliratkozhatott a gólszerzők közé.

A záró játékrész első veszélyes helyzete a vendégek előtt adódott. Brumercik távoli lövése dolgoztatta meg alaposan Budait. Az 50. percben Tőkési tálalt Rajz A. elé, a csatár pedig ragyogó mozdulattal lőtt lendületből a felső sarokba. A hátralevő percek Roger Holéczyről szóltak, aki kétszer egymás után is eredményes volt, ezúttal a csereként beállt Ljubicnak kellett kapitulálnia a csatár előtt.

Jól sikerült az első felvonás, szinte hihetetlenek tűnik, hogy a Medvescak elütötte a továbbjutástól a Dunaújvárost. A nagy kedvvel játszó Volán pedig minden dicséretet megérdemel lendületes, gólrátörő játékáért.
Az elődöntő második mérkőzését szerdán 18 órakor Székesfehérváron rendezik.