Kiszakadt a gólzsák: ötöt vágott Debrecenben a Vidi a Ligakupa elődöntőjében

Mintha mindaz, ami eddig kimaradt, most bement volna, váratlanul nagy különbséggel nyert a Videoton. Ráadásul nem akárhol, a bajnoki listavezető otthonában. Igaz, ez nem bajnoki volt, de ezúttal megérdemlik a dícséretet a fehérváriak, akik csaknem teljes légiós tizenegyet küldtek pályára és már félidőben három góllal vezettek. A vége pedig látványos diadal lett, amivel alighanem be is juitott a Ligakupa döntőjébe a Vidi. A meccsen Nildo két gólt szerzett, rajta kívül Alvarez, Brachi és Oliveira volt még eredményes a tartalékosabb, de nem gyenge Loki otthonában.
DVSC - Videoton 1-5 (0-3)
2014.04.22. 20:00 |

Eddig sem lehetett azzal vádolni José Gomest, hogy a Ligakupát nem veszi elég komolyan, de most aztán érezhető volt, hogy mindennél fontosabb a sikerélmény. Ennek jegyében szinte összes meghatározó légiósát a kezdő csapatba állítitta, ahol így egyetlen magyar játékosnak, a válogatott Juhász Rolandnak maradt hely. Calatayud - Brachi, Juhász, Vinícius, Stopira - Caneira, Vítor Gomes - Oliveira, Nildo, Álvarez - Zé Luis volt a Vidi összeállítása, és hogy a külföldiek átérzik a Magyarországomn egyértelműen harmadik szűmú sorozatnak számító Ligakupa mostani jelentőségét, az nyolc perc alatt kiderült. Ekkor már kettővel vezetett a Vidi!
A remek alaphangot Nildo adta meg, mégpedig a rá nem jellemző fejes góllal, majd pár perc múlva Alvarez lőtt 12 méterről a kapiuba. A Debrecen összeállítása kissé foghíjasabb volt, már ami az elvileg legerősebb csapatot illeti, de azért a hazaiak sem akartak megégni. Nagy helyzetet azonban nem tudtak kialakítani, a Vidi pedig a 42. percben a kegyelemdöfést is megadta (mint kiderült, csak az első félidőre): Nildo harcolt ki 11-est, amit Brachi értékesített. A kérdés az volt, tud-e újítani szünet után a Loki, és volt erre utaló jel, hiszen Ludánszki szépített. Szoros mégsem lett a meccs, jött a mostanában ellenállhatatlan Zé Luis, gólpasszt adott a meccs hősének, Nildónak - majd ezt a találatot lemásolta a Kovács-Oliveira páros. A vége tehát 5-1, a fehérvári visszavágó formalitásnak tűnik.

Gl.: Nildo (2), Brachi (11-esből), Alvarez, Oliveira, illetve Ludánszki.