Kikapott a KTE ellen és negyedik helyen zárt az Alba Fehérvár

Kecskemétre került a férfi kosárlabda Magyar Kupa 2021–2022-es kiírásának bronzérme: a 32 pontos Xavier Pollard vezérletével a KTE 96–78-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a szombat kora esti debreceni bronzmeccsen.
2022.04.02. 23:30 |

Vojvoda közeli kosarával vezettünk, Karahodzic válaszolt, aztán Omenaka volt eredményes, szintén közelről, 2-4. Pollard és Dramicanin is triplát dobott, 4-10-re alakult az eredmény Vojvoda hármasával közelítettünk, Wittmann is beköszönt távolról, erre Pollard reagált megint messziről, 9-16. A KTE amerikai légiósa továbbra sem hibázott, Kucsera is eredményes volt, tízzel meglépett a Kecskemét, 11-21. Sőt, Pollard további kosaraival még inkább, az említett, tengerentúli kulcsfigura döntően középtávolról, Karahodzic pedig a palánk alatt remekelt, nálunk Shaheed Davis zsákolt, majd közeli ziccert dobott, 10 pontra jöttünk, 15-25. Az első negyed utolsó pillanatában Milutinovic talált a gyűrűbe, 15-27-tel zárult az első tíz perc. Folytatásban is dominált a Kecskemét, Pollardot és Karahodzicot nem tudtuk tartani (19-34), aztán közelítettünk, Pongó egyéni akció végén, Takács Milán pedig labdaszerzés után volt eredményes. Wittmann hármasát követően elkaptuk a fonalat, Stark és Szabó Zsolt volt elemében, hét pontra jöttünk, időt is kért az alföldiek trénere, Forray Gábor, 32-39. Dramicanin l szedte a lepattanókat, aztán araszoltunk előre, dinamikusak voltunk, Szabó triplát dobott, Pongó lerohanás után ziccert, a félidő végére kiegyenlítetté vált a mérkőzés, 39-44 állt a táblán a nagyszünetben.

Vojvoda két büntetőjével két pontra jöttünk, Pollard ziccert dobott, a másik palánknál Pongó hármasa is ült. Zuhogtak a triplák, gyors egymásutánban Dramicanin, Szabó Zsolt és Wittmann talált be távolról, mindig egyenlítettünk, a KTE pedig azonnal ellépett három ponttal. Pollard büntetői célba értek, Klobucar kinti kosara nyomán hatra nőtt a differencia (48-54), Pongó révén tartottuk a lépést lilákkal. Pollard közeli kosarát követően Omenaka begyűjtötte ötödik hibáját, kivált a játékból, Shaheed Davis érkezett a helyére. Elhúzott a KTE (51-62), időt kértünk, a balkezes szlovén, Jaka Klobucar pillanatai következtek. Mellette Dramicanin ügyeskedett, a támadó lepattanók mindegyike az alföldieknél landolt, akik ha első rontottak is, másodikra, vagy harmadikra javítottak. Wittmann hármasa dadogott, majd kiszédült a gyűrűből, Jonathan Stark az ellenakció során a térfelünkről dobott mesteri triplát – ahogy Lenzelle Smith szokta -, az első harminc percet 63-72-es eredménnyel tudtak le a csapatok. Megint tízre hízott a KTE előnye, aztán a percek múltával húszra, Dramicanin és Milutinovic volt különösen eredményes, eldőlt a mérkőzés, a vége előtt három perccel 69-89 állt a táblán. Matthias Zollner a záró két percben a fiataljainknak szavazott bizalmat, a 25 esztendős Pongó Marcell volt a legidősebb, mellette Takács Milán, Lukács Norbert, Kass Balázs és Góbi Marcell bizonyíthatott a parketten. Pongó hármasára Dramicanin szintén távolról válaszolt, Forray Gábor is behozta a fiatalokat. Megérdemelten nyert a Kecskemét, 78-96 állt a táblán a lefújás pillanatában, ezzel megszerezték a bronzérmet a kupában. Együttesünk a 4. helyen zárta a debreceni hétvégét.

Alba Fehérvár-Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 78-96 (15-27, 24-16, 24-29, 15-24)

Magyar Kupa, bronzmérkőzés, Debrecen, Főnix Aréna, vezette: Cziffra Csaba Zsolt, Tóth Cecília, Pozsonyi László (Téczely Tamás)

Alba: Pongó 14/3, Vojvoda 11/3, Lukács 10, Szabó 12/6, Omenaka 5. Csere: Stark 7/3, Takács 5/3, Smith -, Davis 12, Kass -, Góbi -. Vezetőedző: Matthias Zollner

KTE: Pollard 32/9, Klobucar 15/9, Milutinovic 10, Kucsera 2, Karahodzic 13. Csere: Wittmann 11/9, Dramicanin 11/9, Kiss 2, Lukács -, Tóth -. Vezetőedző: Forray Gábor