Kétszer győztek, kétszer kikaptak a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ifjú kosárlabdázói négy mérkőzést vívtak meg az elmúlt időszakban. Két mérkőzésen sikert értek el, kettőn vereséget szenvedtek. A női NB I B-csoportos csapataik mérlege egy ilyen, egy olyan, és igaz ez a fiatalok két mérkőzésére is.
2022.12.14. 11:25 |

Korosztály: Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár 8. forduló

Dávid Kornél KA-ELTE-Fortis 68:58 (18:18, 19:7, 12: 16, 19: 17)

Bukics Zsolt vezetőedző: Tabellaszomszédokként futottunk neki a találkozónak. Kezdetben sokat hibázott mindkét csapat, a második negyedben jobbak voltunk, előnyre tettünk szert. Fordulás után eléggé megtorpantunk, főleg a védekezés volt pontatlan. A végjátékban fogcsikorgató küzdelemben sikerült a magunk javára fordítanunk a mérkőzést.

Legjobb dobók: Frindt Nikolett 17/3, Angyal Nikolett 17/3, Zele Dorina 16/3.

Korosztály: Fiú junior (U18), Szombathely, 8. forduló

Falco-Vulcano KC Szombathely-U18A-Dávid Kornél KA 68:74 (15:25, 20:15, 15: 20, 18:13)

Andrea Turchetto vezetőedző: Gratulálok ellenfelünknek végig nagyon kiélezett meccset tudtunk
velük játszani. A mi csapatunkat megérdemli a gratulációt és az elismerést, mert nem adtak alá a múltkori bravúr szintjéből és mindent megtettek, hogy ugyanazt a formát hozzuk. Hosszú idő után nekik sikerült felkerülniük a csoportkörből a kiemelt 8 csapat közé. Most a legfontosabb feladat az lesz, hogy megmutassuk oda is tartozunk és a következő fordulóban bebiztosítsuk helyünket.

Ld.: Denk Norbert 25/9, Barthalos András 10/3, Jánni Ákos.

Korosztály: Fiú kadett (U16), Szeged, 10. forduló

Szedeák-Dávid Kornél KA 83:66 (17:12, 25:15, 24: 8, 17: 31)

Blahó Barnabás vezetőedző: Gyengén kosárlabdáztunk, lassan és körülményesen játszottunk, rossz százalékkal dobtunk. A negyedik negyedben sebességet váltottunk és szépen játszottunk, de ez már későn jött.

Ld.: Márton Benedek 26, Budai Bálint 14.

Korosztály: Férfi NBI/B, Székesfehérvár, 13. forduló

Dávid Kornél KA-SMAFC 1860 Soproni Egyetem 73:84 (20:20, 23:10, 13: 30, 17: 24)

Andrea Turchetto: Két teljesen ellentétes félidőt játszottak a csapatok. Az első félidőben jól megtaláltuk a helyzeteket támadásban és a védekezésünk is úgy működött ahogy kell. A második félidőben ritmust vesztettünk, a Sopron van olyan jó csapat, jó játékosokkal, hogy ezt kihasználta.

Ld.: Molnár Dániel 21/15, Bata Olivér 13/9.