Kétpontos Alba Fehérvár-vereség Szonokon

A középszakasz utolsó idegenbeli mérkőzésén Szolnokon játszott rangadót az Alba Fehérvár Puebla Plus. Bár a tartalékos hazaiak ellen jól kezdett az Alba, tíz pont fölött is volt az előnye, a harmadik negyedben fordítani tudtak a szolnokiak. A rendkívül kiélezett végjátékban megtartották minimális előnyüket és végül két ponttal megnyerték a meccset. Az Alba így az utolsó fordulóban, hazai pályán az őt üldöző  Körmend ellen biztosíthatja be első helyét a rájátszásban.
Szolnok - Alba Fehérvár Puebla Plus 80-78

2017.04.30. 20:36 |

Komoly hiányzói voltak a Szolnoknak, center poszton sem Andric, sem Tóth ádám nem állt rendelkezésre, így nem volt meglepő, hogy a palánk alatt alapozta meg vezetését az első negyedben az Alba. Lóránt és Keller is kihasználta fizikai fölényét, közben védekezésben is odafigyelt a csapat, és bár ebben a Szolnok sem volt rossz, lassan fel tudott építeni egy komoly előnyt az Alba. 16-4 is állt a táblán, vagyis alig tudtak betalálni a Tisza-partiak. Vojvoda vezérletével kezdték mega  felzárkózást, de az első nyed végén Farr triplájával nyolccal így is a Fehérvár vezetett. Ez a különbség megmaradt a szünetig, bár volt nagyobb is, hiszen a Shepardot ismét bevető Alba csaknem végig dominálta a második negyedet. De a hajrában közelebb jött az Olaj, és ezúttal Pavlicsevics révén ők dobtak hármast a végén.

Brandon Taylor két triplát is dobott a második félidő elején, úgy tűnt, jól folytatja az Alba. De Barnies és Pavlicsevics hasonlóképpen váűaszolt, az amerikai különösképp elkapta a fonalat. Még a haramdik negyed derekán sem látszott, hogy gondban lenne az Alba, Farr kosaraival tartotta a tíz fölötti előnyt, de aztán beindult a szolnoki triplagyár... 53-62 után már csak a Szolnok dobott kosarat, a negyed végén három triplát, 12-0-át rohant, így előnnyel fordult a záró játékrészre. Ebben sikerült visszavenni a vezetést, csak megtartani nem. Shepard büntetőivel 73-69-re vezetett az Alba, ezután már csak Taylornak sikerült mezőnyből betalálnia, miközben odaát a 21 pontig jutó Barnies és Eilingsfeld is eredményes volt. Az utolsó percben Farr büntetőivel még vezetett az Alba, 21 másodperccel a vége előtt Barnies szintén a vonalról fordított. Az időkérés utáni támadásnál Mohammed nem talált be, ahpgy Taylor triplája is lejött az utolsó másodpercben - így két ponttal az Olaj nyerte a meccset.

Ez azt jelenti, hogy a Szombathelyen vereséget szenvedő Körmend ellen dől el, első helyen végez-e az Alba a középszakasz végén. Ha csütörtökön legyőzi a vasiakat, megszerzi a legjobb play-off pozíciót, ha kikap, a Körmend lesz az első kiemelt a rájátszásban.

Szolnoki Olaj - Alba Fehérvár Puebla Plus 80-78 (15-23, 19-19, 31-20, 15-16)

Alba: Taylor 15/9, Mohammed 11/3, Markovics 8, Lóránt 17/3, Keller Á. 10. Csere: Farr 12/3, Shepard 5, Keller I.