Két harmad után még minden szép volt, de sajnos a vége számít

Úgy tűnt, folytathatja a Linz elleni remek sorozatát a Sapa Fehérvár AV19, hiszen a szezonban már háromszor legyőzött bajnok ellen 2-0-ra vezetett két harmad után. És alig egy perccel a vége előtt is még döntetlenre állt a meccs, ám két gólt kapott (a másodikat üres kapura) a Volán, így végül 4-2-es vereség lett a vége. Ennek pedig lehet jelentősége a rájátszásba kerülés szempontjából, mert jelenleg három pont a hátrány a hatodik helytől.
2013.01.06. 20:53 |

Akárcsak pénteken a Salzburg ellen, most is 0-0 lett az első harmad, ami ilyen erősségű ellenfelekkel szemben nem rossz, csak nem mindegy, ki szerez vezetést a gólcsend után. Legalábbis ezt hittük - így amikor a második játékrészben Magosi betalált, sőt, a mostanában remeklő Banham is szomorította a hazaiakat, egészen reálisnak tűnt a hihetetlen: negyedszer is legyőzi az aktuális bajnokot a Fehérvár! De a hokiban két gól előny pont annyit ér, mint egy érdekes statisztikai adat: semmit, ha az ellenfél összakapja magát. Márpedig sajnos ez történt.
 A harmadik harmadban gyorsan szépített a Linz, ami még nem lett volna baj, ám a hazaiak lendületét egy fehérvári kiállítás is megtoldotta. Igaz, ez volt a meccs első emberelőnye, szóval nem sújtotta túlzott hazai pálya a Volánt. Nem sikerült kivédekezni, egyenlített a bajnok - a dráma pedig a végére maradt. 1:07-tel a záróra előtt ugyanis fordított a Linz, márpedig ezt szinte lehetetlennek tűnt kiegyenlíteni - ahogy lenni szokott a kapus levitele sem segített. Üres kapus góllal nyert 4-2-re az osztrák együttes, így a Volán a roppant sűrű középmezőnyben most épp három pontra van a még biztos rájátszást érő 6. helytől. Lehet javítani - hibázni ellenben már nagyon nem kellene, mert minden rivális összekapta magát a szezon eddigi legfontosabb időszakára.