Két gólt és - három helyett - csak egy pontot szerzett a Volán Dornbirnban

Végre gólt, gólokat szerzett a Volán, ráadásul úgy, hogy a Dornbirn otthonában két harmad után kettővel vezetett. Az osztrákok nem csak, hogy egyenlítettek, de a hosszabbításban meg is fordították a meccset. Igaz a fehérváriaknak a szombati salzburgi derbi után csak kevesebb mint 24 órájuk volt a regenerálódásra.

Dornbirn - Fehérvár AV 19 3-2 (0-1) (0-1) (2-0) (1-0)

Gólszerző: Reid, Grabher, Conelly ill. Hári, Gilbert.

2018.01.21. 19:50 |

Három hiányzóval veselkedett neki legtávolabbi ellenfelének a Fehérvár AV 19. Igaz Hannu Jarvenpaa együttese már korábban letudta a kilométerek legnagyobb részét, hiszen szombat este Salzburgban játszott. A meccs után kevesebb, mint 24 órával már a Dornbirn csarnokának jegére korcsolyázott ki a Volán. Kivéve a Salzburgban megsérült Szabó Bencét, a korábban agyrázkódást szenvedő Szabó Dánielt és a vállsérüléssel küszködő Jonathan Hartyt.

A gólaszályban szenvedő fehérváriak - otthon a Klagenfurt, majd legutóbb a Salzburgnak sem sikerült találatot bevinniük - már az első harmadban szerte foszlatták a "rossz gyakorlatot". Ráadásul Hári emberlőnyben talált be, a liga negyedik legjobban védekező csapatának. A Volán a tizenkettedik percben az első fórt tizennégy másodperc alatt váltotta előnyre.

Ehhez a második játékrész elején Gilbert is hozzátette a magáét. 0-2! Persze a hazaiak már az első vendég gólt sem hagyták szó nélkül, de a héten hosszabbító hálóőr, Mac Carruth állta a kapujára záporozó lövéseket - összesen majd negyvenszer kísérleteztek az osztrákok, míg a Volán kevesebb, mint hússzor.

A harmadik harmad elején Reid, nem sokkal később Grabher is feltörte a reteszt, a két gólos vezetés odaveszett, jöhetett a hosszabbítás. A kilencedik és a tizedik helyezett küzdelme a hosszabbítás harmadik percében Conelly találatával dőlt el.

A Fehérvár AV 19 két fordulóval az alapszakasz vége előtt a tabella 10. helyén áll.

Dornbirn - Fehérvár AV 19 - (0-1) (0-1) (0-2)