Két ezüstérmet szereztek a magyar női rögbi válogatott tagjai a hétvégi zánkai tornán

Vasárnap rendezték Zánkán a hagyományos ENTC, edző, játékos, játékvezető képző nemzetközi rendezvényt követő női rögbi tornát. A tornán két korosztályban körmérkőzésekkel (női és U-18) mérkőztek a csapatok a végső győzelemért. A magyar női válogatott két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárt Ausztria mögött. Az U-18-as korosztályban szintén második helyezést értek el a magyar lányok Csehország mögött.
2014.04.22. 13:10 |
A magyar női válogatott első mérkőzését az Osztrák női csapat ellen vívta.
Magyarország - Ausztria 5:7/ 0:0
 Az első mérkőzés mindig nehéz, de ennyire? Női válogatottunk "túlpörgött", ezért nyoma sem volt a tőle megszokott, átgondolt sokpasszos játéknak. A mérkőzés első félidejében csak egyéni akciók jellemezték a játékot, beütközések az ellenfélbe, mindez támogatás és segítség nélkül. Az első félidő vége 0:0-val zárult.

A második félidőben folytatódott az önző játék, mindenki pontot akart vinni csapatjáték nélkül, az ellenfél célterületét többször is elérték a magyar lányok, de minden alkalommal megfogták az osztrákok a labdás játékost, egyszer előre ejtettük a cél pillanatában a labdát. Mindez megbosszulta magát, Ausztria női csapata célt szerzett 5 pontot elérve, és még a jutalomrúgást is sikerült bevinniük 2 pontért, 0:7. A magyar csapat szépített Deák Anita jóvoltából (5 pont), a jutalomrúgás viszont nem sikerült, így női válogatottunk 7:5-re kikapott.

Második mérkőzés: Magyarország - Csehország 35:0/14:0
 Egy alapos elbeszélgetést követően Tóth István edző, és Gyolcsos Ferenc szövetségi kapitány sikeresen átformálta a magyar női csapat játékát. Az ötletes, sokpasszos, kreatív játék már a második percben meghozta az eredményt. Az első 5 pontos célt Vitéz Georgina szerezte, a jutalomrúgást Pap Helga rúgta be, plusz 2 ponttal 7:0 volt az eredmény. A második cél sem váratott sokáig magára, hiszen egy szépen előkészített támadást követően Deák Anita 5 pontot ért el, majd Pap Helga jutalomrúgásból 2 pontot szerzett, 14:0.

A második félidőelején az Angliából hazatért Fehér Csilla egy gyorsan elvégzett büntetőt követően áttörte a még alvó cseh lányok védővonalát, akik ugyan bele kapaszkodtak, de a magyar lány még tudott passzolni a jókor érkező Pap Helgának, aki 5 pontot ért el. A jutalomrúgás is sikerült, ezzel újabb 2 pontot ért el a csapatnak, 21:0. A női válogatott "motorja" és egyben csapatkapitánya,
Huszti Katalin félpályáról lepte meg az ellenfelet (5 pont) majd, a jutalomrúgás is sikeres volt Fehér Csilla révén (2 pont), 28:0. Ezt követően a magyarokra jellemző sokpasszos, szélen elfutó játék végén Bata Zsófia szerzett 5 pontot, amit Fehér Csilla jutalomrúgása tett még szebbé. A végeredmény 35:0 lett Magyarország javára.

Harmadik mérkőzés: Magyarország Szlovénia 54:0 / 33:0
 A gyengébb játékerőt képviselő Szlovén csapat nem jelentett gondot a magyar női válogatottnak, a papírforma szerint 54:0 le is győztük nyugati szomszédjainkat. Pontszerzők: Bata Zsófia 10, Deák Anita 10, Vitéz Georgina 10, Fehér Csilla 24.

A Torna végeredménye: I. Ausztria, II. Magyarország, III. Csehország, IV. Szlovénia.

Még ezen a napon került lebonyolításra az U-18-as válogatottak megmérettetése is.
Eredmények: Magyarország - Dánia 26:10.
Magyarország - Ausztria 22 - 10.
Magyarország - Csehország 10 - 15.
 A tornát a Csehek nyerték, második Magyarország, harmadik Dánia és negyedik Ausztria korosztályos válogatottja lett. Az U-18-as csapat teljesítményét eredményesnek ítélték Csont László és Kerner Krisztián válogatott edzők.