Kedvezőbb feltételeket az energiahatékonyságnak! - EU-s eljárás van ellenünk is

 Húsz európai uniós tagország - köztük Magyarország - ellen folytatja a szabálysértési eljárást az Európai Bizottság, mert ezek az országok még nem ültették át a hatékony energiafelhasználásról szóló irányelveket a nemzeti jogszabályokba. A jogszabály olyan keretet hoz létre, amelyen belül a tagállamok a-gazdaságuk egészében az energiahatékonyságnak kedvező üzleti feltételeket és infrastruktúrát teremthetnek.
2009.02.02. 07:07 |
 Húsz európai uniós tagország - köztük Magyarország - ellen folytatja a szabálysértési eljárást az Európai Bizottság, mert ezek az országok még nem ültették át a hatékony energiafelhasználásról szóló irányelveket a nemzeti jogszabályokba.

Folytatta a szabálysértési eljárást az Európai Bizottság húsz európai uniós tagország, köztük Magyarország ellen, mert még nem tájékoztatták Brüsszelt arról, hogy nemzeti jogukba ültették volna a hatékony energiafelhasználásról szóló uniós irányelvet. A tavaly nyári első figyelmeztetés után a testület immár úgynevezett indoklással ellátott véleményt küldött hazánk mellett Belgium, Bulgária, Ciprus, a Cseh Köztársaság, az Egyesült Királyság, Finnország, Görögország, Hollandia, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Németország, Portugália, Románia, Svédország, Szlovákia és Szlovénia kormányának.

 A szóban forgó irányelv a bizottság közleménye szerint azt "biztosítja, hogy az energiahatékonyság melletti politikai elkötelezettség tükröződjék az egyes országok jogalkotásában". A jogszabály olyan keretet hoz létre, amelyen belül a tagállamok a-gazdaságuk egészében az energiahatékonyságnak kedvező üzleti feltételeket és infrastruktúrát teremthetnek.

 Az Európai Bizottság több tucatnyi más döntést is hozott szabálysértési ügyekben, elsősorban a környezetvédelem, a távközlés és az állami támogatások felhasználásának területén, ám ezek Magyarországot nem érintik.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.