Karate: Karcagon sem vallottak szégyent az akadémisták

A hétvégén rendezte meg az IKO Matsushima szervezet Karcagon a XVII. Nagykun Kupa elnevezésű kyokushin karate versenyét knock-down szabályrendszerben. A közel 200 versenyzőt felvonultató viadalon számos hazai stílusszervezet képviseltette magát.

2017.11.29. 09:40 |

A Fehérvár Karate Akadémia tagjai közül ezúttal a serdülőkön volt a sor, hogy tatamira lépjenek. A formagyakorlat versenyszámban szereplő Mayer Eszter és Fekete Panna produkciója az eddigiekhez képest nem sikerült túl izmosra. A komoly ellenfelek ellen bemutatott gyakorlatok végén csak a 4., illetve a 6. helyezést sikerült megszerezniük. A serdülők küzdelmei már több sikert tartogattak az akadémisták számára.

Hortobágyi Kristóf és Kovács Máté egy pillanatig sem hagyott kétséget afelől, hogy győzni jöttek Karcagra. Minden küzdelmüket döntő fölénnyel nyerték és megérdemelten vihették haza a -55 kg és a +65 kg győztesének kijáró trófeát. Kántor Viktória is tovább folytatta őszi sikerszériáját. Valamennyi ellenfelét a szó szoros értelmében elverve küzdötte fel magát a dobogó legmagasabb fokára a gyermek I. +45 kg-ban.

Dezső Kata indulásával kapcsolatban az edzői elképzelés már a jövő évi felnőtt versenyekre való felkészülés felé mutatott. Az utolsó junior évadát taposó ifjú hölgy tavaszi és őszi szezonja két kézsérülés miatt elég felemásra sikeredett. Nem az eredményekkel (hiszen ezüstéremnél értéktelenebb medált az idén nem akasztottak a nyakába), sokkal inkább a versenyek számával volt a baj. A hétvége viszont segített javítani az arányt. A szervezők lehetővé tették, hogy egyszerre induljon junior és felnőtt „B” kategóriában is -55 kg-ban. Ha pedig már elindult, meg is nyerte mindkét kategóriát. Így trófeagyűjteménye két kupával, ő maga pedig értékes tapasztalatokkal lett gazdagabb, melyek a felnőtt „A” kategóriába való fellépés kezdeti nehézségein átsegíthetik. A következő hétvégén a gyermek korcsoportú akadémisták lépnek küzdőtérre Várpalotán a Palota Kupán.