Kapott gól nélküli EL-meccs után élnek a Vidi reményei

Nagyszerű helytállás, szervezett játék, biztató eredmény: így foglalható össze fehérvári szempontból a Trabzonspor-Videoton Euroliga-play-off mérkőzés. Bár a törökök többet támadtak, a Vidi védekezése helyzetet sem nagyon engedett nekik, és volt lehetőség a másik kapu előtt is. A 0-0 azt jelenti, hogy maradt esély a továbbjutásra, kiharcolni pedig az egy hét múlva esedékes visszavágón lehet, egy nagy meccsen, a Sóstói Stadionban.
VIDEÓ a cikkben!
2012.08.23. 19:52 |
Nem okozott meglepetést egyik csapat sem a meccs elején: a Trabzonspor támadólag lépett fel, a Vidi pedig (Bozsovics - Brachi, Caneira, Vinícius, Stopira - Tóth, Mitrovics - Walter Lee, Sándor, Oliveira - Torghelle) az Európa-ligában tőle eddig is látott szervezett, jó védekezéssel próbálta elbizonytalanítani a házigazdát. Siker inkább a fehérvári próbálkozást kísérte, hiszen hiába kerültek a jobb szélen többször Stopira mögé a törökök, gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

Közben nem vagdalkozott, hanem a szerzett labdákkal okosan építkezett a Vidi, más kérdés, hogy párharcot nyerni a Zokora fémjelezte török védekezéssel szemben nagyon nehéz volt. Az első félidőben két szabadrúgásnál aggódtunk leginkább, de Sapara és Olcan is mellé tekert - a másik kapunál a hajrában Torghelle kétszer is veszélyeztetett, de az óriásit harcoló csatár sem talált be. Nem lehettünk elégedetlenek negyvenöt perc után.

A második félidőben negyed órán át hatalmas nyomás nehezedett a fehérvári kapura, de Alanzinho lövését védte Bozsovics, Olcan pedig fölé fejelt egy pontos beadást - és ezután megint kijött a Vidi. Sándor két lövéssel is ijesztgetett, a 75. percben pedig Walter közel járt a gólhoz is: jó csel után a 16-oson belülről eleresztett lövését csak második próbálkozásra fogta Onur. Bár három perc múlva Altintop a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki, a végén akár megint Walteré lehetett volna a slusszpoén. A spanyol szélső megtornásztatta a török kapust. Nagy iramú, jó meccsen megdolgozott a reménykeltő gól nélküli döntetlenért a Videoton, az esély a továbbjutásra megvan. Nem lesz könnyű, de hazai környezetben jövő csütörtökön sikerülhet.